Zmiany w kontach ING i Alior Sync

Jesień przyniosła zmiany w regulaminach kont zajmujących czołowe pozycje w naszym rankingu. Zmieniają się zasady Cashbacku Aliora Sync, zmienia się również kwota zwalniająca z opłat za kartę w ING.

Zmiany w Alior Sync

Od 1 stycznia 2013 (a dla nowych klientów od 1 grudnia 2012) 5-procentowy zwrot za zakupy w sieci, wypłacany do tej pory wszystkim klientom Alior Sync, będzie dostępny jedynie dla tych, którzy aktywnie korzystają ze swojego rachunku. Co to znaczy? Należy spełnić jeden z warunków, które stawia bank, a więc Cashback otrzymają osoby, które:

  • na konto w Alior Sync co miesiąc otrzymują wynagrodzenie od pracodawcy bądź stypendium z uczelni, lub
  • posiadają średnie miesięczne saldo na rachunku w Alior Sync w wysokości minimum 1 500 zł, lub
  • łączne średnie saldo miesięczne na lokatach (w tym na lokacie negocjowanej, standardowej, rekomendacyjnej oraz na lokacie z dopłatami „świnka skarbonka”) i rachunkach klienta będzie wynosić minimum 10 000 zł, lub
  • łączne średnie saldo miesięczne zadłużenia w ramach posiadanych przez klienta rachunków kart kredytowych, pożyczki i limitu odnawialnego będzie wynosić minimum 3 000 zł.

Do otrzymania premii wystarczające jest spełnienie przynajmniej jednego z wyżej wymienionych, warunków. A co, jeśli nie uda Ci się spełnić żadnego z nich? Premia za dany miesiąc nie zostanie przelana na Twoje konto, jednak pozostałe warunki korzystania z rachunku pozostaną bez zmian.

Pamiętaj również, że zmienia się termin wypłaty premii Cashback – od listopada wypłacana ona będzie do 10 dnia roboczego każdego miesiąca, a nie do piątego, jak było dotychczas.

Zmiany w ING

Tymczasem w regulaminie banku ING (m.in. Konto Direct) zmienia się zapis dotyczący kwoty wydanej przy użyciu karty płatniczej, która zwalnia z miesięcznej opłaty za kartę. Dotychczas aby uniknąć 7 zł opłaty za kartę (w przypadku Konta Direct) należało wydać przynajmniej 100 zł - teraz kwota ta wynosić będzie 200 zł. Zmiany wchodzą w życie z dniem 29 grudnia 2012.

Co to oznacza w praktyce?

Obie wyżej opisane zmiany nie są korzystne dla klientów. Znaczne ograniczenie dostępu do zwrotu środków w ramach Cashbacku niestety dało się przewidzieć, obserwując zawirowania związane z tym programem. Teraz bank znalazł sposób na to, aby zaktywizować swoich klientów i nagradzać premią tylko tych, którzy rzeczywiście korzystają z ich rachunku.

Jeśli korzystasz z Konta Direct w banku ING, niebawem będziesz musiał wydawać co najmniej 200 zł, żeby cieszyć się darmową kartą płatniczą, umożliwiającą bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce - dla osób rzadko korzystających z karty płatniczej może okazać się to dosyć duża zmiana.

Co zrobić?

Jeśli rozważasz zmianę konta i chcesz porównać dostępne obecnie na rynku, dobre oferty dla studentów i młodych ludzi, wszystkie informacje znajdziesz w naszym zestawieniu: https://kontostudenta.pl/bank/konto-studenckie-ranking.html

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl, na podstawie materiałów prasowych banków,
ostatnia modyfikacja: 16.12.2012 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.