Koniec cashbacku w Alior Sync

Karta do konta Alior Sync

Zwrot 5% wartości zakupów w internecie opłacanych przy użyciu karty debetowej lub szybkiego przelewu „Płacę z Alior Sync” zostanie zakończony 31 marca 2014 roku. Bank tłumaczy swoją decyzję wejściem w życie ustawy ograniczającej opłaty interchange (prowizje pobierane przez banki od płatności kartami płatniczymi w sklepach).

Jak działał cashback?

Cashback funkcjonował od czerwca 2012 roku, czyli od początku istnienia Alior Sync. Od tego czasu kilkakrotnie zmieniano jego zasady, przede wszystkim ograniczając maksymalną kwotę zwrotu. Do końca marca 2014 r. program będzie funkcjonował na obecnych zasadach, czyli maksymalna premia wyniesie 50 zł w miesiącu, ale nie więcej, niż 200 złotych rocznie. Zwrot przysługuje tym klientom, którzy otrzymują na konto wynagrodzenie, stypendium bądź rentę lub emeryturę.

Przyczyny skasowania 5% zwrotu za zakupy w internecie

Jak dokładnie Alior Sync tłumaczy swoje posunięcie? W e-mailu, który otrzymali klienci banku czytamy:

Koniec premii 5%
Wiadomość w bankowości internetowej, kliknij aby powiększyć

„31 marca 2014 r. zakończy się program premiujący internetowe zakupy dokonywane kartami debetowymi i kredytowymi oraz za pośrednictwem usługi "Płacę z Alior Sync" (Cashback). Wycofanie programu pozwoli na utrzymanie atrakcyjnych warunków prowadzenia Konta osobistego w Alior Sync, które pozostanie jedynym kontem na rynku oferującym bezwarunkowe "0 zł" za: prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty debetowej, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie oraz krajowe przelewy internetowe (w złotych), w tym 10 przelewów natychmiastowych.”

Co jeszcze się zmieni?

Stopniowe ograniczanie cashbacku trwało od dawna, dlatego trudno być zaskoczonym jego ostatecznym końcem, szczególnie w obliczu topniejących zysków banku (wspomniane wcześniej limity na opłaty interchange). O podwyżkach opłat jak na razie nie ma mowy. Konto w Alior Sync nawet bez zwrotu za zakupy w sieci faktycznie pozostaje jedną z najlepszych ofert dostępnych na rynku, dlatego nie należy spodziewać się gwałtownego odpływu klientów, jednak strata wizerunkowa może być spora – cashback był od początku istnienia Aliora Sync jego sztandarową usługą, która przyciągnęła wielu internautów.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

Krzysztof Gibek, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 30.01.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.