Do 1000 zł premii od Credit Agricole w promocji Jesteśmy gotowi

Od 1 kwietnia do 31 maja 2014 r. można otworzyć konto w promocji „Jesteśmy gotowi!”, przygotowanej przez bank Credit Agricole. Bonus, który wymaga spełnienia szeregu warunków, może być wypłacany w ciągu 18 miesięcy od przystąpienia do promocji, a jego maksymalna kwota to 1000 złotych. Co trzeba zrobić, żeby zdobyć nagrodę?

1000 zł od Credit Agricole
Grafika promująca akcję "Jesteśmy gotowi!", źródło: credit-agricole.pl

Kto może wziąć udział w promocji

Uczestnikiem promocji „Jesteśmy gotowi!” może zostać osoba, która:

  • otworzy jedno z 4 kont osobistych biorących udział w promocji (jednym z nich jest studenckie „1 Konto”, którego podsumowanie znajdziesz w naszym artykule o kontach studenckich) razem z dostępem internetowym oraz kartą płatniczą do rachunku w terminie od 1 kwietnia 2014 do 31 maja 2014 r.,
  • otworzy Rachunek Oszczędzam (w PLN) i uruchomi usługę „Oszczędzam na okrągło” (CAsaver; czyli automatyczne odkładanie końcówek kwot transakcji),
  • zapewni stałe wpływy na konto (minimum 1500 złotych miesięcznie),
  • zgodzi się na otrzymywanie informacji handlowych, przetwarzanie danych i inne „marketingowe” zapisy.

Jak otrzymać 1000 zł premii od Credit Agricole

Zapisy regulaminu promocji są naprawdę skomplikowane. Premia podzielona jest na trzy kwoty, przyznawane za wypełnienie trzech rodzajów warunków (wpływ na konto, opłacanie rachunków, płatności kartą) i będzie wypłacana przez 18 miesięcy od przystąpienia do akcji promocyjnej. Poniżej znajdziesz skrócony opis każdego z trzech „etapów”, jednak osobom, które zdecydują się skorzystać z oferty Credit Agricole, sugerujemy zapoznanie się z pełnym tekstem regulaminu.

100 zł za otwarcie konta i pierwszy wpływ 1500 zł

Krok 1. Otrzymanie pierwszej części bonusu, czyli 100 złotych za otwarcie rachunku i pojawienie się na nim pierwszego wpływu w wysokości przynajmniej 1500 złotych, jest najprostsze. Musisz wypełnić zlecenie przekazywania środków na konto w CA (lub podpisać oświadczenie o deklaracji stałego zasilania konta, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą) i sprawić, aby pojawiła się na nim wypłata, emerytura lub renta. Masz na to 1 miesiąc (licząc od końca miesiąca, w którym przystąpiłeś do promocji).

Jeśli spełnisz wszystkie warunki wstępne i na Twoim koncie pojawi się 1,5 tys. zł, otrzymasz nagrodę w postaci „oprocentowania specjalnego”, którego całkowita kwota wyniesie 100 złotych netto (123,45 zł brutto).

Do 300 zł premii za rachunki opłacane za pośrednictwem Banku Credit Agricole

Krok 2. Druga część premii, czyli 300 złotych za przelewy na rachunki, będzie Ci przysługiwać, jeśli „zarejestrujesz” w promocji swoje wydatki (musisz przesłać do banku za pośrednictwem specjalnego formularza informacje o firmach, którym płacisz rachunki za media), a następnie będziesz je regularnie opłacać z konta w Credit Agricole. Akceptowane są faktury za: gaz, prąd, wodę bieżącą, podgrzanie wody, ścieki, abonament TV, dostęp do internetu, telefon komórkowy i stacjonarny.

Ile możesz zyskać w tej części promocji? 5% od wartości każdego opłaconego rachunku, do osiągnięcia limitu premii, który wynosi 300 złotych netto (370,37 brutto) w całym okresie 18 miesięcy.

Do 600 zł premii za płatności kartą płatniczą

Krok 3. Pozostałe 600 złotych bonusowej kwoty można zyskać w sytuacji, gdy płacisz kartą i korzystasz z automatycznego programu oszczędzania CAsaver. Jeśli wydasz przynajmniej 300 złotych kartą w miesiącu, będzie Ci przysługiwała premia od kwoty zaoszczędzonej przez usługę CAsaver na Rachunku Oszczędzam. Maksymalnie możesz otrzymać połowę zaoszczędzonej kwoty, nie więcej, niż 33,33 zł miesięcznie – to oznacza, że z automatycznego oszczędzania musisz uzbierać przynajmniej 67 złotych. Roczny limit bonusu w tej części to 600 zł netto (740,74 zł brutto).

Jak działa CAsaver?

Usługa "Oszczędzam na okrągło" pozwala Ci okładać na konto oszczędnościowe zaokrąglenie płatności do 50 groszy, 1 złotego lub 5 złotych. Jeśli wybierzesz tę ostatnią opcję i zapłacisz kartą w sklepie 16 złotych, zaokrąglenie do pełnych „piątek” spowoduje, że na rachunek oszczędnościowy powędrują 4 złote (różnica pomiędzy 20 zł a kwotą płatności).

Czy opłaca się skorzystać z promocji 1000 zł od Credit Agricole?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że do zyskania jest naprawdę dużo, bo aż 1000 złotych. Jednak po dokładniejszym wczytaniu się w szczegóły, a przede wszystkim po rzucie oka na regulamin promocji, widać, że warunki otrzymania bonusowych pieniędzy są mocno skomplikowane. Promocja zdecydowanie nie jest szansą na szybkie zdobycie tysiąca złotych – nie dość, że okres wypłaty trwa 18 miesięcy, to wymaga naprawdę aktywnego korzystania z konta. Warto też pamiętać, że 1000 złotych to maksymalna suma do wzięcia, przy założeniu, że bonusy za oszczędzanie na końcówkach i opłaty rachunków wykorzystasz w maksymalnych kwotach.

Z tego punktu widzenia, dla osób „polujących” na aktualne promocje, znacznie korzystniejsza może okazać się oferta BZ WBK, w której można zyskać do 700 złotych do Konta Godnego Polecenia.

Z punktu widzenia osób, które aktywnie korzystają z konta bankowego i chcą zmienić bank lub otworzyć dodatkowe konto (na przykład do prowadzenia rodzinnego budżetu), promocja może okazać się dobrą okazją do zyskania dodatkowych środków na przestrzeni półtora roku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, lektura regulaminu obowiązkowa.

Lista kont biorących udział w promocji

Aby dołączyć do promocji możesz otworzyć jeden z poniższych rachunków osobistych:

  1. 1 Konto (zobacz wniosek)
  2. Konto PROSTOoszczędzające (zobacz wniosek)
  3. Konto PROSTOoszczędzające PLUS (zobacz wniosek)
  4. Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM (zobacz wniosek)

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 07.04.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.