10 zł za zmianę karty kodów na SMS-y w PKO BP

PKO BP zachęca klientów, którzy ciągle korzystają z karty kodów jednorazowych  służącej do autoryzacji transakcji (tak zwanej karty-zdrapki), do przejścia na kody SMS lub token iPKO. Dzięki rezygnacji ze zdrapywanych kodów można zyskać jednorazowo 10 zł, a poza tym zwiększyć bezpieczeństwo transakcji. Zobacz na czym polega akcja „Zamień kartę zdrapkę na 10 zł”.

Rezygnacja z karty zdrapki PKO

Jak zmienić zdrapkę na SMS w PKO?

Kody SMS to krótkie wiadomości z kodem do zatwierdzenia transakcji, przesyłane przez bank na Twój numer komórkowy. Z kolei token to samodzielnie generowany w aplikacji mobilnej kod – jest to alternatywa dla kodów SMS. Obie formy potwierdzania przelewów są darmowe.

Aby zmienić sposób autoryzacji na kody SMS (lub token) należy:

  • zalogować się do bankowości internetowej Nowe iPKO i wejść w opcję „Ustawienia”, następnie do zakładki „Autoryzacja” i tam, po kliknięciu „zmień narzędzie autoryzacyjne” wybrać nowy sposób autoryzacji,
  • a następnie (aby zdobyć bonus) trzeba wykonać przelew zewnętrzny na dowolna kwotę, autoryzując go właśnie kodem SMS (lub tokenem).

Premia za rezygnację ze zdrapki

10 zł premii za zmianę sposobu autoryzacji trafi do pierwszych 100 000 klientów, którzy zdecydują się na rezygnację z „drapania”.

Pamiętaj, żeby utrzymać aktywny rachunek i nowy sposób autoryzacji przynajmniej do wypłaty premii, która będzie miała miejsce w miesiącu następującym po miesiącu, w którym spełnisz warunki promocji.

Czas na spełnienie warunków akcji mija 30.04.2016 r. lub po wyczerpaniu puli nagród (100 000 premii). Wszystkie szczegóły znajdziesz w regulaminie promocji.

Dlaczego mam zmieniać sposób autoryzacji kodów?

Akcja PKO BP wynika z planowanych zmian w taryfie opłat i prowizji – od maja każdy przelew potwierdzony kodem z karty zdrapki będzie kosztował dodatkowo 29 groszy. Kody SMS i tokeny generowane w aplikacji są bezpłatne.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

Rafał Bajkowski, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 10.02.2016 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.