Nowa (gorsza) wersja Konta Wymarzonego w Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank wprowadził do oferty nową wersję Wymarzonego Konta osobistego. Klientom, którzy podpisali umowy wcześniej, nie zmienią się warunki, jednak osoby zakładające wspomniany rachunek już po zmianach, muszą liczyć się z pogorszeniem oferty – droższą kartą i niższym oprocentowaniem. Nowe regulacje weszły w życie 20 marca 2017 r.

Konto wymarzone, 2017 r.
Grafika promująca Konto Wymarzone

Raiffeisen jako jeden z nielicznych banków oferuje posiadaczom kont osobistych gwarancję niezmienności cen. Dlatego też dotychczasowi posiadacze Wymarzonego Konta Osobistego korzystają z niego na niezmienionych warunkach opisanych w tym artykule.

Nowi klienci otrzymają zmodyfikowany rachunek. Największą zmianą jest wzrost opłaty za kartę i wprowadzenie karty alternatywnej – tańszej, ale dającej mniejsze możliwości darmowych wypłat z bankomatów.

Z pozytywów można wyróżnić udostępnienie wpłat gotówkowych na konto we wpłatomatach Euronetu. Do końca 2017 roku każda taka operacja jest bezpłatna, a każda kolejna kosztuje 0,5% min. 10 zł. Od 2018 roku wszystkie wpłaty we wpłatomatach Euronetu będą wiązały się z prowizją 0,5% min. 10 zł.

Oprocentowanie

Konto Wymarzone jest bezwarunkowo oprocentowane. Oznacza to, że każda złotówka przechowywana na rachunku zarabia odsetki. Nie są one jednak zbyt duże, bo wynoszą odpowiednio:

 • 0,225% dla kwoty do 10 000 zł (stopa referencyjna NBP x 0,15)
 • 0,525% dla kwot od 10 000,01 zł (stopa referencyjna x 0,35)

Niestety, poprzednia wersja rachunku oferowała wyższy zysk na przechowywanych środkach.

Wymarzone Konto z kartą VISA

Zmiany objęły karty debetowe. Klient podpisując umowę o Wymarzone Konto Osobiste może wybrać jeden z dwóch plastików. Pierwszym jest karta debetowa VISA, która kosztuje 3 zł miesięcznie, ale wystarczy w ciągu miesiąca dokonać za jej pomocą dowolnej transakcji bezgotówkowej, aby nie zapłacić za nią nic. Łatwo więc karta ta może być prowadzona bezpłatnie. Niestety, skoro jest darmowa, ma ograniczoną liczbę bezprowizyjnych bankomatów. Są to tylko maszyny Euronetu (z wyłączeniem urządzeń znajdujących się przy placówkach konkurencyjnych banków). Wypłata gotówki z innego bankomatu kosztuje 6 zł za każdą transakcję.

Wymarzone Konto z kartą Mastercard

Karta Mastercard Debit – ta, która wydawana była standardowo do „starej” wersji konta – kosztuje 6 zł miesięcznie. To sporo, szczególnie, że opłaty nie można uniknąć, ale za jej pomocą można bezprowizyjnie wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju. Ponadto do karty dołączone zostało innowacyjne ubezpieczenie, które szczególnie przyda się młodym osobom.

Mianowicie, ubezpieczenie Cyber Pomoc oferuje ochronę w przypadku:

 • kradzieży środków pieniężnych z Wymarzonego Konta Osobistego – jest to zabezpieczenie na wypadek skopiowania karty w bankomacie lub kradzieży danych za pomocą wirusa komputerowego. Ubezpieczyciel pomoże odzyskać skradzione pieniądze z konta.
 • konfliktu ze sklepami on-line – zdarza się, że zakupując produkt w sklepie internetowym nie otrzymasz go lub będzie on uszkodzony. W przypadku problemów z porozumieniem się  z nieuczciwym sprzedawcą, możesz odzyskać wydane na zakup pieniądze.
 • utraty danych z dysku komputera, laptopa czy tabletu – ubezpieczyciel zaoferuje wsparcie specjalisty w celu odzyskania danych w tym zdjęć i dokumentów.
 • utraty reputacji internetowej – gdyby zdarzyło się, że na portalach internetowych lub w sieciach społecznościowych ktoś Cię znieważy, opublikuje niechciane zdjęcia lub w inny sposób naruszy twoją godność, ubezpieczyciel pomoże Ci podjąć kroki prawne mające na celu usunięcie z sieci kompromitujących materiałów.
 • kradzieży tożsamości internetowej – gdyby zdarzyło się, że twój pesel posłuży do wyłudzenie internetowej pożyczki, ubezpieczyciel pomoże Ci pozbyć się niechcianych i tak naprawdę nie twoich zobowiązań, zaciągniętych na twoje nazwisko.

Oczywiście, jak w każdym ubezpieczeniu, zawarte zostały wyłączenia z odpowiedzialności, np. w sytuacji rażącego naruszenia bezpieczeństwa przez użytkownika. Warto jednak taką polisę posiadać. Trzeba przyznać, że Raiffeisen wytyczył nowy trend w bankowości, odpowiadając na potrzeby młodych ludzi i stawiając przy tym czoło najnowszym rodzajom zagrożeń. Szczegóły polisy ubezpieczeniowej dostarczanej przez Axa Assistance znajdziesz tutaj. Limity na szkody wynoszą od 3 000 zł w przypadku pomocy przy odzyskiwaniu danych z dysku do 10 000 zł w pomocy prawnej.

Gwarancja ceny

We wszystkich wariantach Wymarzonego Konta osobistego część cen jest gwarantowana, to znaczy, że bank nie zmieni ich w trakcie trwania umowy. Do niezmiennych kwot należą:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za kartę VISA Wymarzona po spełnieniu warunku min. jednej płatności bezgotówkowej w miesiącu, inaczej 3 zł, oraz bezprowizyjne wypłaty z urządzeń Euronet za pomocą tejże karty;
 • 6 zł za kartę Mastercard Debit wraz z bezpłatnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w kraju;
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Poprzednia wersja konta

Klienci, którzy już wcześniej podpisali umowę nie muszą nic robić – poprzednie warunki pozostały bez zmian. Przypomnijmy, że w starej wersji Wymarzonego Konta karta debetowa Mastercard była o połowę tańsza i ponadto pakiet ubezpieczeń był całkiem inny. Pozostałe opłaty niczym się nie różnią.

Nowa bankowość internetowa

Raiffeisen Polbank zaprezentował niedawno nową i co najważniejsze nowoczesną bankowość internetową oraz aplikację Mobilny Portfel, służącą do zbliżeniowych płatności smartfonem.

Posiadacze rachunków Raiffeisen Polbanku mogą aktywować w bankowości internetowej program rabatowy #korzystaj. Za wykonywanie codziennych czynności bankowych możesz otrzymać punkty, które wymienisz na nagrody takie jak np. bilety do Cinema City.

Szczegóły na stronie banku oraz po zalogowaniu się do bankowości online.

Wniosek o otwarcie Wymarzonego Konta Osobistego znajdziesz na raiffeisenpolbank.com

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Aktualności finansowe

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 29.03.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.