Raport "Kieszonkowe aplikacje bankowe 2013"

Agencja Symetria przygotowała raport na temat użyteczności i funkcjonalności mobilnych aplikacji bankowych. Znaleźć w nim można między innymi ranking aplikacji dostępnych na polskim rynku oraz porównanie dwóch najbardziej popularnych aplikacji do płatności mobilnych: IKO (PKO BP) oraz PeoPay (Pekao SA). Autorami raportu są Jolanta Zielińska i Marcin Woźniczko.

Ranking aplikacji

Tabela z wynikami
Tabela z wynikami (kliknij, aby powiększyć)

W ramach rankingu przebadano 14 najpopularniejszych, polskich aplikacji bankowych dostępnych na system operacyjny Android. „Tworząc raport Kieszonkowe aplikacje bankowe 2013 chcieliśmy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, która aplikacja w największym stopniu spełnia potrzeby użytkownika, jest przyjazna i łatwa w obsłudze” – mówi Jolanta Zielińska, koordynatorka badania. Oprócz oceny dokonanej przez ekspertów Symetrii pod uwagę brana była również opinia, jaką w sklepie Google Play wystawili poszczególnym aplikacjom ich użytkownicy.

Pierwsze trzy miejsca, z bardzo małymi różnicami punktowymi, zajęły odpowiednio aplikacje Eurobanku, BNP Paribas Banku oraz Pekao SA. Z banków zajmujących czołowe pozycje w Rankingu kont studenckich opracowywanym przez KontoStudenta.pl najlepiej wypadł Bank Zachodni WBK (4. miejsce), a dalej Alior Sync (6. miejsce) i ING Bank Śląski (8. miejsce). Aplikacja mBanku sklasyfikowana została dopiero na 9. miejscu.

Płatności mobilne

Osoby zainteresowane tematyką płatności mobilnych, czyli regulowaniem zapłaty za zakupy i wypłatami gotówki z bankomatów przy użyciu aplikacji, a nie karty płatniczej, powinny sięgnąć do tej części raportu, w której porównane są dwie najważniejsze obecnie aplikacje: IKO i PeoPay. Po szczegółowe wnioski odsyłamy Was do raportu, który znajdziecie w pod linkiem: raport Symetrii: „Kieszonkowe aplikacje bankowe 2013”

Zobacz także:

Na podstawie materiałów Symetrii opracował Krzysztof Gibek
ostatnia modyfikacja: 07.11.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.