Alior Sync od czerwca ogranicza Cashback i wprowadza zmiany w ofercie

Alior Sync tuż przed świętami poinformował o zmianach, które czekają jego klientów. Najistotniejsze są dwie z nich – jedna na plus: wprowadzenie bezpłatnych wypłat z bankomatów na całym świecie, druga na minus – znaczne ograniczenie Cashbacku, czyli zwrotu za wydatki w internecie.

Cashback: maksymalnie 200 zł rocznie, jedynie za wpływ wypłaty/stypendium

Kto będzie mógł otrzymać premię?

Sync, Cashback
Cashback 5%, źródło: sync.pl

Najważniejszą i zapewne najbardziej komentowaną zmianą będzie modyfikacja reguł zwrotu 5% za zakupy w internecie (Cashback). Sam Alior Sync pisze o tym następująco "Uprościliśmy warunki otrzymywania zwrotu 5% wartości zakupów w Internecie – od 1 czerwca br. jedynym warunkiem, uprawniającym do tego zwrotu, będzie comiesięczny wpływ na konto w Alior Sync wynagrodzenia lub stypendium (bądź emerytury lub renty z ZUS)". Zabieg PR-owy oczywiście robi swoje, jednak nie jest to żadne uproszczenie, ale ograniczenie dostępu do programu dla tych, którzy do tej pory spełniali inne warunki (np. posiadali lokaty lub kredyty o określonej wysokości, czy utrzymywali na rachunku średnie miesięczne saldo w wysokości min.  1500 zł). Od 1 czerwca jedynie te osoby, które otrzymują na konto osobiste w Alior Sync wynagrodzenie, stypendium lub świadczenie z ZUS będą uprawnione do premii.

Jaka będzie wysokość premii?

Zmienia się również wysokość premii – do tej pory miesięcznie maksymalnie zyskać można było aż 1250 zł (jeśli zrobiliśmy zakupy za 25 tys. złotych). Nowe zasady są następujące: "zwrot będzie naliczany od zakupów na kwotę maksymalnie 1000 zł w miesiącu i 4000 zł w ciągu roku (czyli zwrot wyniesie maks. 50 zł miesięcznie i 200 zł rocznie" – to cytat z materiałów banku, który jasno przedstawia zmiany.

Nowe reguły dotyczące Cashbacku wchodzą w życie od 1 czerwca 2013 roku.

Bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie

Do tej pory posiadacze konta osobistego w Alior Sync mogli wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce bez żadnych prowizji. Już od 1 kwietnia 2013 r. klienci banku mają dostęp do wszystkich bankomatów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dla tych, którzy dużo podróżują, to na pewno dobra wiadomość.

90-dniowa lokata na 5% dla obecnych klientów, do 10 tys. zł

Do 10 maja obecni klienci Alior Sync mogą założyć trzymiesięczną lokatę na preferencyjnych warunkach. Zarobić można na niej niewiele ponad 100 zł, już po odliczeniu podatku Belki. Za tę inicjatywę Aliorowi Sync należy się pochwała, nawet mimo wprowadzonego limitu 10 tys. Dlaczego? Przede wszystkim oferta jest skierowana do obecnych klientów, a nie do nowych, jak najczęściej postępują banki chcące zdobyć nowe obszary rynku. Drugim pozytywnym zaskoczeniem jest to, że po ostatnich obniżkach stóp procentowych oprocentowanie 5% w skali roku istotnie się wyróżnia. Być może jest to oferta w ramach pocieszenia za ograniczenie Cashbacku.

Podsumowanie

Jak traktować opisane wyżej zmiany? Ograniczenie premii za zakupy w internecie jest z pewnością złą wiadomością, której nie zrekompensują inne, pozytywne aspekty. Widocznie regularne wypłacanie klientom pokaźnych premii zbytnio nadwyrężało bankowy budżet. Jednak konto w Aliorze Sync ciągle pozostaje bardzo dobrą propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie darmowy, nowoczesny rachunek. O wszystkich jego zaletach przeczytać możesz w porównaniu kont studenckich przygotowanym przez kontostudenta.pl.

Jan Boniecki, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 01.04.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 



polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.