Karty IQ World MasterCard w Deutsche Banku za 0 zł na zawsze

W marcu 2014 r. Deutsche Bank wprowadził nowe karty (debetową i kredytową) z wizerunkiem Alberta Einsteina. Noszą one nazwę IQ World MasterCard i są wydawane do wszystkich kont banku, w tym do darmowego, internetowego konta dbNET. Dla osób, które otworzą rachunek (lub złożą wniosek o kartę kredytową) do 15 maja 2014 r. bank przygotował promocję pod hasłem "Karta za 0 zł na zawsze".

Uwaga! Artykuł archiwalny. Deutsche Bank Polska S.A. został przejęty przez Santander Bank Polska S.A. 9 listopada 2018 r. rachunki klientów prowadzone dotychczas w Deutsche Banku zostały przeniesione do Santandera.
Karta IQ World MasterCard
Wizerunek karty debetowej i kredytowej, fot: deutschebank.pl

Karta Deutsche Bank za darmo na zawsze – szczegóły promocji

W czasie promocji bank na zawsze (tzn. do końca trwania Twojej umowy z bankiem) znosi opłatę za wydanie i obsługę karty „z Einsteinem” – zarówno debetowej, jak i kredytowej. Oznacza to, że za kartę debetową nie będziesz płacić 5 złotych miesięcznie, niezależnie od tego, czy spełnisz warunek zwolnienia, czy nie (ten warunek to wydanie przynajmniej 200 złotych kartą w miesiącu). Z kolei w przypadku karty kredytowej zyskujesz zwolnienie z opłaty rocznej, która nie jest mała, bo wynosi 200 złotych. Kartę kredytową możesz posiadać zarówno w pakiecie z kontem Deutsche Banku, jak i zupełnie niezależnie od rachunku, natomiast kartę debetową możesz posiadać z jednym z następujących kont: dbNET, db Life, db Invest, db Elite.

Kto może wziąć udział w promocji Karta za 0 zł na zawsze?

W promocji mogą wziąć udział klienci indywidualni, którzy nie posiadają karty wydanej przez Deutsche Bank i którzy w okresie od 13.03.2014 r. do 15.05.2014 r. złożą wniosek kartę debetową/kredytową (którego skutkiem będzie jej wydanie), a następnie ją aktywują i dokonają przynajmniej jednej płatności (w przypadku karty kredytowej).

Czy warto wziąć udział w promocji Deutsche Banku – Karta za 0 zł na zawsze?

Promocja Karta za 0 zł na zawsze to znakomita okazja dla wszystkich, którzy chcą posiadać bezwarunkowo bezpłatną kartę debetową, powiązaną z bardzo dobrym kontem internetowym, jakim jest dbNET. Karta IQ umożliwia bezpłatną wypłatę pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, a sam rachunek dbNET jest prowadzony bezpłatnie i oferuje bezpłatne przelewy internetowe (tutaj znajdziesz jego szczegółowy opis).

Dla osób potrzebujących karty kredytowej promocja jest również bardzo dobrą okazją do wymiany swojej dotychczasowej (posiadanej w innym banku) karty i zyskanie „plastiku” bez rocznej opłaty. Okres bezodsetkowy w przypadku karty kredytowej IQ World MasterCard wynosi 56 dni, a RRSO: 16,08% (oprocentowanie nominalne 15%).

Dużą zaletą promocji są krótkie i zrozumiałe regulaminy – dla karty debetowej PDF znaleźć można tutaj, a dla kredytowej – tutaj.

Karta debetowa IQ World MasterCard

Oprócz wspomnianej wyżej zalety, jaką jest możliwość bezpłatnego wypłacania pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, a także aktualnej promocji zwalniającej z opłat, karta debetowa IQ ma jeszcze kilka dodatkowych zalet:

 • uczestnictwo w programie lojalnościowym MasterCard Rewards (i 300 punktów powitalnych),
 • bezpłatny pakiet ubezpieczeń związanych z kartą i bezpieczeństwem środków na koncie,
 • zniżki w programach rabatowych: Strefa Rabatów Deutsche Bank i Buy&Smile MasterCard,
 • jednorazowy rabat w wysokości 20% na zakup książek w salonach Empik (ważny do 31.05.2014 r.) – bon rabatowy zostanie przesłany razem z kartą,
 • dodatkowy konkurs, w którym można wygrać bon do Empiku o wartości 500 zł lub kubek z Einsteinem z limitowanej edycji – za jak największą liczbę transakcji powyżej 50 zł (zob: regulamin).

Jak zdobyć kartę debetową IQ World MasterCard?

dbNET karta IQ
Wniosek o konto dbNET

Dla osób ceniących sobie darmowe korzystanie z konta bankowego, zdecydowanie najlepszym zestawem będzie karta debetowa IQ i bezpłatne konto internetowe dbNET. Na stronie wniosku o otwarcie konta należy zaznaczyć „ptaszkiem” pole „Karta debetowa IQ World MasterCard” w obszarze „Zaznacz produkty, o które wnioskujesz” i wypełnić cały wniosek o otwarcie konta.

Karta kredytowa IQ World MasterCard

Czym charakteryzuje się karta kredytowa IQ oprócz promocyjnego zwolnienia z 200-złotowej, rocznej opłaty?

 • Nagrody w programie lojalnościowym MasterCard Rewards (i 1000 punktów na start),
 • limit kredytowy do 150 000 zł,
 • nieoprocentowany kredyt w karcie do 56 dni, RRSO: 16,08%,
 • bezpłatnie usługi Concierge,
 • bezpłatne ubezpieczenie podczas podróży zagranicznych i ubezpieczenie karty od nieuprawnionych transakcji,
 • płatności zbliżeniowe (PayPass),
 • usługi assistance w nieprzewidzianych sytuacjach związanych z domem, samochodem oraz telefonem komórkowym,
 • zniżki w programach rabatowych: Strefa Rabatów Deutsche Bank i Buy&Smile MasterCard,
 • jednorazowy rabat w wysokości 20% na zakup książek w salonach Empik (ważny do 31.05.2014 r.) – bon rabatowy zostanie przesłany razem z kartą.

Jak zdobyć kartę kredytową IQ World MasterCard?

Wniosek o kartę kredytową możesz złożyć wypełniając formularz na stronie Deutsche Banku (konsultant pomoże Ci skompletować dokumenty).

Zobacz stronę konta internetowego dbNET z kartą IQ World MasterCard.

Zobacz także:

Jan Boniecki, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 07.04.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.