Dodatkowe pieniądze

Jak grać na giełdzie

Giełda – jak zacząć? Poradnik początkującego inwestora giełdowego

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych nie wiąże się z żadną tajemną wiedzą dostępną jedynie maklerom. Jeśli cechuje Cię systematyczność i upór w dążeniu do celu, a w życiu kierujesz się raczej chłodną... Więcej »

Umowa o kredyt studencki

Kredyt studencki – co to jest i jak go otrzymać

Kredyt studencki to bardzo dobry sposób na sfinansowanie swojego utrzymania przez okres studiów. Przez to, że spłata odsetek jest dotowana przez państwo, koszty takiej pożyczki są niezwykle niskie, nieporównywalne do kredytów... Więcej »

Kredyt studencki 2018

Kredyt studencki 2018/2019 – wszystko, co trzeba wiedzieć

W ubiegłym roku udzielono 3 885 kredytów studenckich i obecnie korzysta z nich około 2,5% studentów i doktorantów – to bardzo mały odsetek, zważywszy na to, że jest to niemalże darmowe źródło finansowania na okres... Więcej »

Zalety kredytu studenckiego

Dlaczego warto wziąć kredyt studencki

Kredyt studencki to jedno z rozwiązań, które pozwala na zabezpieczenie finansowej strony studiowania. Otrzymywane co miesiąc kilkaset złotych możesz przeznaczyć na bieżące potrzeby, a sam kredyt zaczniesz spłacać dopiero dwa... Więcej »

Student - zwrot podatku

Zwrot podatku dla studenta – wypełnij PIT

Jeśli w ubiegłym roku pracowałeś na umowę zlecenie lub umowę o dzieło możesz otrzymać nawet 556 złotych zwrotu podatku dochodowego. Każdy, kto uzyskiwał dochody z pracy, powinien otrzymać od pracodawcy formularz PIT-11 do... Więcej »

500 zł na dziecko

Rodzina 500+ – jak otrzymać pieniądze na dziecko

Program Rodzina 500+ to nowa forma dofinansowania, z której mogą skorzystać rodziny wychowujące minimum dwójkę dzieci lub pary o mniejszych dochodach w rodzinie, mające tylko jedno dziecko. Jak otrzymać 500 zł miesięcznie? Więcej »

Inwestycje

W co zainwestować kredyt studencki i wolne pieniądze?

Jeśli posiadasz wolne środki z kredytu studenckiego albo z jakiegokolwiek innego źródła, pomyśl o tym, jak skutecznie je pomnożyć. Przedstawiamy kilkanaście sposobów na zainwestowanie pieniędzy – zarówno bezpiecznych... Więcej »

Fundusze inwestycyjne – jak w nie inwestować?

Idea funduszu inwestycyjnego polega na tym, że pieniądze wielu osób tworzą wspólny majątek, który pozwala na osiąganie większych zysków, niż w przypadku pojedynczych inwestycji. To sposób na pomnażanie kapitału dla osób, ... Więcej »

Praca biurowa

Studenckie sposoby utrzymania – praca tymczasowa w kraju

Niezależnie od tego, czy studiujesz dziennie, czy zaocznie, znalezienie dorywczej, bądź stałej pracy może być doskonałym sposobem na podreperowanie miesięcznego budżetu. Więcej »

Flagi europejskie

Studenckie sposoby utrzymania – praca za granicą

Wielu studentów, zamiast pracować przez cały rok w kraju, zaraz po letniej sesji pakuje walizkę i wyjeżdża za granicę. Zalet takiego rozwiązania jest kilka – szlifowanie języka, możliwość sprawdzenia się w obcej... Więcej »polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.