Jak otworzyć eMAX walutowy w mBanku – instrukcja

eMAX to jedno z najlepszych kont walutowych dostępnych na rynku. Jest odpowiednie zarówno dla studentów wyjeżdżających na zagraniczną wymianę, jak i dla tych, którzy potrzebują konta do rozliczeń w obcych walutach. Z naszym przewodnikiem dowiesz się, jak je założyć.

Wniosek o eMAX walutowy złożysz jedynie przez internet, na stronie mBanku. Masz jednak wybór, w jaki sposób podpiszesz umowę: czy dostarczy ją pod wskazany przez Ciebie adres kurier (a następnie zabierze ją do banku), czy udasz się w tym celu do jednego z oddziałów lub punktów obsługi (ich listę zobaczysz podczas składania wniosku, a wszystko opisane jest w dalszej części artykułu).

Krok 1

Przechodząc na stronę wniosku o otwarcie eMAX walutowego zobaczysz ekran z opisem konta i najważniejszymi informacjami (taki, jak widnieje poniżej). Aby przejść dalej, wystarczy kliknąć 'Złóż wniosek'.

(aby powiększyć grafikę, kliknij na nią; aby powrócić do strony kliknij na przycisk X pod grafiką lub na zaciemnione pole, bądź wciśnij klawisz Esc)

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 1

Krok 2

W kroku drugim dokonujesz wyboru sposobu podpisania umowy. Masz trzy możliwości:

  1. dostarczenie umowy w podane przez Ciebie miejsce (do domu, do akademika itp.) przez kuriera, po czym ją podpisujesz i kurier zabiera ją z powrotem do banku;
  2. udanie się do tak zwanego punktu naziemnego mBanku, gdzie będzie na Ciebie czekała uprzednio przygotowana umowa;
  3. udanie się do oddziału mBanku (dawny MultiBank). Po zaznaczeniu tej (i powyższej) opcji pojawi się lista miejsc, z których musisz wybrać jedno, najbardziej Ci odpowiadające.

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 2

Krok 3

W kolejnym kroku musisz wskazać, jaki rachunek chcesz otworzyć (w większości przypadków będzie to rachunek indywidualny) oraz wybrać jego walutę: euro, funt, dolar, frank szwajcarski.

W tym miejscu potrzebny Ci będzie dokument, na przykład dowód osobisty, na podstawie którego musisz uzupełnić dane osobowe wnioskodawcy (a także numer i serię dokumentu). Potem już tylko dane kontaktowe: e-mail i numer telefonu i dane adresowe, czyli adres zameldowania.

W dolnej części strony znajdziesz zgodę na kontakt ze strony pracownika banku – jest ona niezbędna do wysłania wniosku. Po uzupełnieniu wszystkich pól, kliknij 'Dalej'.

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 3

Krok 4

Krok czwarty to wyrażenie odpowiednich zgód (można się z nimi zapoznać klikając na link) oraz weryfikacja wprowadzonych przez Ciebie w poprzednim kroku danych: jeśli wszystko się zgadza, kliknij 'Wyślij', jeśli któraś z podanych informacji wymaga korekty, użyj przycisku ‘Edytuj’ znajdującego się obok danego pola. To wszystko, w kolejnym ekranie zobaczysz potwierdzenie złożenia wniosku.

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku - krok 4

W zależności od wybranego sposobu podpisania umowy, udaj się do wybranego punktu albo oczekuj na dokumenty w domu. Wcześniej jednak skontaktuje się z Tobą pracownik banku i potwierdzi wszystko telefonicznie. Po podpisaniu umowy otrzymasz pakiet aktywacyjny (hasła startowe), przy użyciu którego uruchomisz swoje konto. Informacje związane z przebiegiem procesu otwierania konta będziesz otrzymywać na bieżąco poprzez e-mail.

Link do strony, na której złożysz wniosek, znajdziesz poniżej.

To tyle! Załóż darmowy eMAX walutowy na stronie mBanku »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 08.01.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.