Jak otworzyć konto w PKO BP

Jak otworzyć PKO BP

PKO rośnie w siłę. Z prawie 9 milionami (!) klientów i 1272 oddziałami jest zdecydowanie największym bankiem w Polsce. Jak otworzyć konto w PKO BP? Na przykładzie Konta dla Młodych prezentujemy krok po kroku proces otwierania konta przez internet – możesz skorzystać z naszej instrukcji również jeśli chcesz otworzyć PKO Konto Bez Granic czy PKO Konto za Zero. Konto dla Młodych to rachunek dla osób w wieku 18-26 lat, Konto za Zero to podstawowy rachunek z oferty PKO BP, a Konto Bez Granic to płatne konto dla wymagających klientów. Jak właściwie wypełnić wniosek i otworzyć konto w PKO?

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta

Jak otworzyć darmowe konto w PKO BP
kliknij obrazek, aby powiększyć

Pierwszy ekran, który zobaczysz po wejściu na stronę wniosku o otwarcie Konta dla Młodych, to prezentacja grafiki promującej konto studenckie w PKO BP oraz skrót najważniejszych zalet rachunku. Wypełnienie wniosku jest proste i zajmie Ci około 10-15 minut. Wszystko jesteś w stanie załatwić samodzielnie, dlatego warto zaoszczędzić czas i nie stać w kolejkach w oddziale banku. Kliknięcie przycisku „Otwórz konto” przeniesie Cię do wniosku, który składa się tylko z trzech kroków.

Aktualna promocja dla osób w wieku 18-26 lat: 100 zł za założenie Konta dla Młodych PKO Bank Polski przygotował nową promocję z bardzo prostymi do spełnienia warunkami otrzymania premii. Czas na założenie konta z bonem o wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro mija 30 marca. W puli nagród znajduje się 3500 bonów. Aby otrzymać bon wystarczy założyć konto, wyrazić zgodę na przekazywanie informacji marketingowych oraz wypełnić formularz na stronie PKO. Wszystkie szczegóły na temat promocji znajdziesz w naszym artykule: 100 zł do wydania na Allegro za założenie Konta dla Młodych w PKO BP. Wniosek o konto w promocji złożysz na stronie pkobp.pl.

Uwaga: jeśli masz więcej, niż 26 lat i chcesz otworzyć inne konto, użyj następujących wniosków:

"Dorosłe" konta PKO

PKO Konto za Zero – dobre dla osób pracujących; 0 zł za prowadzenie, jeśli posiadasz kartę płatniczą wydaną do konta, w przeciwnym razie 6,90 zł/mies. Opłata za kartę 6,9 zł, jednak jesteś z niej zwolniony po wydaniu przy jej użyciu min. 300 zł w miesiącu. Umożliwia darmowe wypłaty z ponad 3000 tys. bankomatów sieci PKO BP. Do dyspozycji klientów aplikacja mobilna IKO wraz z nowoczesnymi płatnościami BLIK.

PKO Konto Bez Granic – opłata za prowadzenie rachunku: 17,9 zł miesięcznie (nie można jej uniknąć). Opłata za kartę: 0 zł (bez żadnych warunków), darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Pełna obsługa konta w oddziale, przez bankowość internetową oraz aplikację mobilną IKO (z systemem płatności BLIK).

Krok 1 – Wprowadzenie danych

Jak otworzyć darmowe konto w PKO BP
kliknij obrazek, aby powiększyć

Wybór konta

Jeśli kliknąłeś w jeden z powyższych linków, właściwe konto powinno być już zaznaczone.

DSD to Dopuszczalne Saldo Debetowe. Pamiętaj, że to produkt kredytowy, za który trzeba płacić. Jeśli potrzebujesz dostępu do dodatkowych pieniędzy, wybierz „Tak”, jeśli nie potrzebujesz 500 zł limitu albo wiesz, że będziesz mieć problem z jego spłatą na czas (30 dni), zdecydowanie zaznacz „Nie”.

W tym miejscu wybierz również oddział najbliższy Twojemu miejscu zamieszkania.

Metoda autoryzacji

W pierwszym kroku musisz podać wszystkie dane niezbędne do otwarcia rachunku. Na początek jednak musisz wskazać Metodę autoryzacji iPKO, to znaczy wybrać, czy do potwierdzania transakcji (np. wykonywanych przelewów) chcesz otrzymywać kody SMS, czy korzystać z karty kodów jednorazowych. Kody SMS są obecnie standardem i wygodną formą potwierdzania transakcji, więc radzimy wybrać ten właśnie sposób.

Dane osobowe, dane kontaktowe, adres

Następnie musisz podać Twoje dane osobowe (włącznie z imionami rodziców, nazwiskiem panieńskim matki). Przydatny będzie dowód osobisty – musisz podać jego numer, datę wydania i datę ważności, a ponadto dane kontaktowe oraz adres zameldowania, a także (jeżeli jest inny) adres korespondencyjny.

Karta do rachunku

Z listy rozwijanej musisz wybrać, czy chcesz otrzymać kartę do rachunku. W przypadku Konta dla Młodych jest ona bezpłatna jeśli w miesiąc dokonasz przynajmniej 5 transakcji w miesiącu, na dowolną kwotę. W innym przypadku koszty karty prezentują się tak:

  • 1 zł - gdy dokonano 4 transakcje bezgotówkowe,
  • 2 zł - gdy dokonano 3 transakcje bezgotówkowe,
  • 3 zł - gdy dokonano 2 transakcje bezgotówkowe,
  • 4 zł - gdy dokonano 1 transakcję bezgotówkową,
  • 5 zł - gdy nie dokonano transakcji bezgotówkowych.

W Koncie za Zero – opłata za kartę: 6,9 zł/mies. lub 0 zł jeśli wydasz min. 300 zł/mies.; w Koncie Bez Granic – opłata za kartę: 0 zł (bez warunków).

Uwaga, masz możliwość wyboru wizerunku innego, niż domyślny – po kliknięciu linku „zmień wizerunek karty”, jednak niestandardowy wizerunek kosztuje 14,9 zł (opłata jednorazowa).

W trzech polach możesz zmienić domyślnie ustawione dzienne limity dla karty: limit transakcji gotówkowych (m.in. wypłata pieniędzy z bankomatu), limit płatności kartą (np. płatności w sklepie za zakupy) i limit na transakcje internetowe (płatności za zakupy na aukcjach i w sklepach internetowych). Jeśli często kupujesz przez internet może okazać się, że dzienny limit w wysokości 500 zł okaże się za mały – jednak kwota jaką wskażesz zależy wyłącznie od Ciebie.

Informacje dodatkowe

Tu konieczne jest wyrażenie zgód na przesyłanie powiadomień oraz rezygnacji z papierowych wyciągów (można generować je samodzielnie, za pośrednictwem bankowości elektronicznej). Należy również wybrać z listy rozwijanej „NIE” jeśli nie występowałeś z wnioskiem o upadłość konsumencką.

Niestety, PKO BP nie umożliwia już tzw. elektronicznego zawarcia umowy, czyli wypełnienia wniosku online i wykonania przelewu na wskazane konto, potwierdzającego Twoją tożsamość. Dostępne są dwie opcje podpisania umowy: za pośrednictwem kuriera lub w oddziale. Standardowo kurier zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem w ciągu dwóch dni roboczych od momentu wypełnienia wniosku przez internet.

Krok 2 –  Potwierdzenie wniosku

Jak otworzyć darmowe konto w PKO
kliknij obrazek, aby powiększyć

Kolejny krok to sprawdzenie, czy wszystkie podane przez Ciebie dane są poprawne, a następnie wyrażenie zgód formalnych poprzez zaznaczenie odpowiednich pól.

Jeśli wszystko się zgadza, musisz potwierdzić złożenie wniosku hasłem SMS, które otrzymasz na podany wcześniej numer telefonu. W tym celu wciśnij przycisk „Wygeneruj hasło” i wpisz je w pole oznaczone etykietą „Hasło do wniosku”. Potem kliknij przycisk „Złóż wniosek”.

Krok 3 – Wysłanie wniosku

W trzecim kroku Twój wniosek zostanie wysłany, a Ty otrzymasz informacje na temat dalszego przebiegu procesu. Skontaktuje się z Tobą pracownik banku, który potwierdzi złożony wniosek, a następnie umówisz się z kurierem na odbiór umowy. Mamy nadzieję, że ta krótka instrukcja pozwoliła Ci poznać odpowiedź na pytanie jak otworzyć konto studenckie w PKO.

Wniosek o otwarcie Konta dla Młodych znajdziesz na stronie banku PKO BP. Wnioski o "dorosłe" konta znajdziesz tutaj: Konto Bez Granic i Konto za Zero.

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 03.03.2018 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.