Erasmus

Karta Euro26 i ISIC

Obowiązkowe ubezpieczenie na Erasmusa – co wybrać?

Niektóre uczelnie, oprócz wymogu posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, wymagają również od swoich studentów wyjeżdżających na wymianę w ramach programu Erasmus obowiązkowego posiadania ubezpieczenia od... Więcej »

Euro 26

Karta EURO26 – ubezpieczenie i zniżki nie tylko dla studenta

EURO26 to międzynarodowa karta młodzieżowa wydawana osobom do 30 lat, która zawiera ubezpieczenie i daje dostęp do ogromnej ilości zniżek w Polsce, Europie i na świecie. Euro26 w wielu miejscach jest również wystarczającym... Więcej »

Karta ISIC

ISIC – międzynarodowa legitymacja studencka z ubezpieczeniem

ISIC to międzynarodowa karta studencka, która pełni rolę dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie, zapewnia pakiet ubezpieczeń oraz daje dostęp do wielu zniżek. Czy warto kupić kartę ISIC? Więcej »

Przewodnik dla studentów Erasmusa

Przewodnik finansowy studentów Erasmusa – edycja 2017/2018

Student wyjeżdżający na wymianę w ramach programu Erasmus musi sprostać wielu wyzwaniom. Jednym z nich jest konieczność mądrego zarządzania pieniędzmi podczas wyjazdu. Im lepiej się do tego przygotujesz, tym więcej... Więcej »

Najlepsze konto walutowe

Najlepsze konto walutowe na Erasmusa

Wyjeżdżając za granicę na Erasmusa, do pracy, czy na wakacje, będziesz potrzebować konta walutowego, na którym zgromadzisz pieniądze na wyjazd lub na które Twoja uczelnia przeleje unijny grant. Warto dobrze zastanowić się, jaki... Więcej »

Kantor Alior

Kantor Alior – bezpłatne rachunki walutowe i tania wymiana walut

Kantor Alior to dobra propozycja zarówno dla podróżników będących ciągle w rozjazdach, osób wyjeżdżających na urlop, studentów uczestniczących w Erasmusie, jak i dla osób kupujących w zagranicznych sklepach. Rachunki... Więcej »

Erasmus w Szwecji

Erasmus w Szwecji – finanse i konto bankowe

Erasmus w Szwecji to wielka przygoda, jednak wymaga wcześniejszego przygotowania finansowego, bo kraj ten nie należy do strefy euro. Jak najkorzystniej wymienić grant z euro na korony? Jak założyć konto bankowe w Szwecji?... Więcej »

Ile kosztuje Erasmus

Ile kosztuje wyjazd na Erasmusa i jak się do niego przygotować

Wyjazd na Erasmusa może być przygodą życia. Jeśli jednak nie zadbasz odpowiednio o swoje fundusze, problemy finansowe mogą popsuć pobyt nawet w najpiękniejszym zakątku Europy. Więcej »

Erasmus plus

Erasmus+ program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 r. pod nazwą Erasmus+ będzie działał nowy program edukacyjny Unii Europejskiej. Zastąpi on dotychczas istniejące inicjatywy, w tym Lifelong Learning Programme, w skład którego wchodzi znany wszystkim studentom... Więcej »

Złoty, czy euro?

Przelew w złotówkach, czy w euro? Jaką walutę grantu wybrać?

Niekiedy studenci wyjeżdżający za granicę mają do wyboru otrzymanie stypendium Erasmusa w euro (lub w innej walucie kraju nienależącego do unii walutowej) albo w złotówkach, po stosownym przeliczeniu kursu. Wbrew pozorom, to... Więcej »polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.