Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – instrukcja

Jak otworzyć mBank

eKONTO darmowy rachunek mBanku przygotowany z myślą o osobach, które chcą korzystać z konta przez internet i cieszyć się przy tym wieloma nowoczesnymi funkcjonalnościami. Aby otworzyć eKONTO trzeba złożyć wniosek dostępny na stronie banku i w najdogodniejszy dla siebie sposób podpisać umowę. W tym artykule krok po kroku pokazujemy jak to zrobić.

Jak podpisać umowę z mBankiem?

Wniosek o eKONTO złożysz jedynie przez internet, na stronie mBanku, wypełniając krótki formularz. Masz jednak wybór, w jaki sposób podpiszesz umowę:

  • kurierem, który dostarczy ją pod wskazany we wniosku adres (i zabierze ją do banku),
  • elektronicznie, bez podpisywania papierowej umowy (swoją tożsamość potwierdzasz przelewem z innego rachunku należącego do Ciebie. Czytaj więcej o elektronicznym zawarciu umowy z mBankiem),
  • w punkcie obsługi Aspiro SA (tzw. mKiosk lub Centrum finansowe mBanku – ich listę i adresy zobaczysz podczas składania wniosku),
  • w placówce MultiBanku (mBank i MultiBank należą do tej samej grupy: BRE Bank).

Krok 1. Przejdź na stronę wniosku o otwarcie eKONTA

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 1

Przechodząc do wniosku o otwarcie eKONTA » zobaczysz ekran powitalny, podobny do tego, który widnieje poniżej (prezentowane są na nim aktualne promocje). Aby kontynuować, wystarczy kliknąć 'złóż wniosek'.

(aby powiększyć grafikę, kliknij na nią; aby powrócić do strony kliknij na przycisk X pod grafiką lub na zaciemnione pole, bądź wciśnij klawisz Esc)

Krok 2. Wybierz sposób podpisania umowy

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 2

Zaznacz odpowiednie pole przy sposobie podpisania umowy. Do wyboru masz dostarczenie umowy przez kuriera, podpisanie jej w punkcie obsługi (Aspiro), elektroniczne zawarcie umowy i podpisanie dokumentów w oddziale MultiBanku. Jeśli wybrałeś punkt naziemny lub placówkę MultiBanku, rozwinie się dodatkowe pole z wyborem miejsca, w którym podpiszesz umowę. W przypadku, gdy nie znajdziesz odpowiadającego Ci punktu, możesz wybrać inną formę podpisania umowy.

Krok 3. Wybierz konto i wypełnij dane

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 3

Następnie musisz wybrać rodzaj rachunku (indywidualny lub wspólny, np. z małżonkiem) oraz określić, czy potrzebujesz kartę płatniczą do rachunku (to Visa Electron PayWave - zbliżeniowa karta debetowa, którą bez kłopotu zapłacisz zarówno w sklepie, jak i przez internet). Domyślnie jest ona wybrana i rekomendujemy pozostawienie tej opcji – karta płatnicza na pewno Ci się przyda.

Jeśli wybrałeś elektroniczny sposób podpisania umowy, możesz założyć tylko rachunek indywidualny (wynika to z kwestii formalnych, czyli braku możliwości akceptacji umowy przez dwie osoby), jednak cała reszta wniosku wygląda tak samo.

W tym samym kroku potrzebny Ci będzie dokument, na przykład dowód osobisty, na podstawie którego musisz uzupełnić dane osobowe wnioskodawcy. Potem podaj dane kontaktowe: e-mail i numer telefonu i dane adresowe, czyli adres zameldowania. Jeśli Twój adres korespondencyjny jest inny, masz możliwość podania go w tym kroku. Poniżej zaznacz jeszcze zgodę na przetwarzanie danych i kliknij 'Dalej'.

Krok 4. Zobacz, czy dane się zgadzają i złóż wniosek

Jak otworzyć darmowe eKONTO w mBanku – krok 4

Krok czwarty to jedynie weryfikacja wprowadzonych przez Ciebie w poprzednim kroku danych. W tym samym kroku musisz jeszcze zapoznać się z kilkoma oświadczeniami, na które musisz wyrazić zgodę. Jeśli któraś z podanych informacji wymaga korekty, kliknij przycisk 'Edytuj', jeśli wszystko się zgadza kliknij 'Wyślij'.

Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz informacje, co zrobić dalej, by móc korzystać z konta.

Link do strony, na której złożysz wniosek, znajdziesz poniżej.

To tyle! Wniosek o eKONTO znajdziesz na stronie mBanku.

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 05.08.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.