Nauka, praca i zabawa – jak pożytecznie spędzić czas za granicą?

Doświadczenie i praktyczna, życiowa wiedza – to rzeczy, których nie zdobędziesz poprzez siedzenie w sali wykładowej. Niezależnie od tego, czy studiujesz, czy dopiero starasz się o przyjęcie na wymarzoną uczelnię, masz mnóstwo możliwości, żeby zdobywać przydatne umiejętności, jednocześnie bawiąc się i w pełni korzystając z życia.

Malta - kurs językowy
Uczestnicy kursu językowego na Malcie, źródło: maltalingua.com

Praktyki wakacyjne

Popularną formą spędzania wakacji, szczególnie w przypadku studentów, którzy zdali egzaminy w pierwszym terminie i nie muszą zjawiać się na uczelni we wrześniu, są wyjazdy na zagraniczne praktyki studenckie. Ich zaletą jest to, że nie kolidują z rokiem akademickim, a przy odrobinie sprytu będą uznane przez Twój wydział i zaliczone jako obowiązkowe praktyki zawodowe. Oprócz praktyk w programie Erasmus warto sprawdzić aktualne projekty organizacji studenckich, które specjalizują się w tego typu przedsięwzięciach, czyli AIESEC, AEGEE czy ESN.

Erasmus

Najbardziej znany i popularny program, dzięki któremu możesz bawić się, żyć i uczyć za granicą, to Erasmus. Wyjeżdżasz na semestr lub rok akademicki do jednego z europejskich krajów, w których znajdują się uczelnie partnerskie Twojego wydziału. Na wyjazd otrzymasz unijny grant, który pozwoli pokryć różnicę w kosztach utrzymania za granicą. Erasmus to szansa na nauczenie się języka, poznanie ludzi z przeróżnych krajów i sprawdzenie swoich umiejętności w codziennym życiu za granicą.

Angielski na Malcie

Studenci wracający z Erasmusa często podkreślają, że ten program rozbudził w nich chęć podróżowania po świecie i nawiązywania przyjaźni z ludźmi z różnych krajów i kultur. Idealną możliwością kontynuowania erasmusowej przygody jest wyjazd na kurs językowy do ciepłego kraju. W Europie zdecydowanie najpopularniejszą destynacją tego typu wycieczek jest Malta (która była kiedyś kolonią brytyjską). Język angielski jest tutaj językiem urzędowym, a słoneczna pogoda jest gwarantowana przez cały rok. Podstawowy kurs trwa tydzień, jednak można wybrać również moduł obejmujący nawet kilka miesięcy, a oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych.

Angielski na Malcie to nie tylko nauka, ale cały szereg wydarzeń dodatkowych, takich jak imprezy integracyjne i wycieczki po całej wyspie. Jednak ci, którzy przyjeżdżają na Maltę głównie po to, by nauczyć się języka, będą w pełni usatysfakcjonowani – są szkoły, które oferują przygotowanie do egzaminu IELTS, otwierającego drzwi do najlepszych uczelni na świecie. Obozy językowe dla młodzieży oraz dla rodzin odbywają się często niezależnie od szkoły dla dorosłych.

Wakacje z angielskim to dobry pomysł zarówno jeśli jesteś studentem i masz do dyspozycji całe wakacje, jak i w sytuacji, gdy pracujesz i chcesz spędzić urlop pożytecznie, szlifując angielski na słonecznej wyspie. Więcej informacji na temat nauki angielskiego na Malcie znajdziesz na maltalingua.pl/szkola-jezykowa.

Praca za granicą lub work & travel

Jeśli na studiach musisz liczyć na siebie, czyli w wakacje zarobić pieniądze na następny rok akademicki, dobrą opcją będzie zagraniczny wyjazd do pracy. Tego typu wyprawy często organizowane są na własną rękę, bez gwarancji pracy przed dotarciem na miejsce. Za pierwszym razem jest najtrudniej o szybkie zdobycie zatrudnienia, jednak za każdym kolejnym wyjazdem masz więcej kontaktów i doświadczenia. Samodzielnie organizowane wyjazdy przynoszą zdecydowanie większe zarobki, niż podjęcie pracy przez biuro pośrednictwa.

Jeśli Twój budżet nie jest aż tak napięty, a równie ważna jak praca jest dla Ciebie możliwość poznania innego kraju (najpopularniejszy kierunek to USA), możesz pomyśleć o programie work & travel. Nie jest on darmowy, jednak w zamian otrzymujesz wizę (USA), pracę i opiekę bura organizującego wyjazd, a po zakończeniu pracy masz do dyspozycji wolny czas, z którym możesz zrobić co tylko chcesz (praca nie trwa od pierwszego do ostatniego dnia wyjazdu, tylko kończy się znacznie wcześniej).

Jak widzisz możliwości pożytecznego spędzenia czasu wolnego jest mnóstwo. Wystarczy chęć, a można zafundować sobie fantastyczne wspomnienia z pięknych miejsc, robiąc jednocześnie coś, co zaprocentuje w przyszłości.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Wyjazdy studenckie

redakcja serwisu kontostudenta.pl, wykorzystano materiały szkoły Maltalingua
ostatnia modyfikacja: 02.01.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.