Co to są kody i kupony rabatowe?

Kody rabatowe, zwane czasem kuponami rabatowymi, to specjalna zniżka oferowana przez sklepy internetowe przez czas trwania promocji. Sklepy za pośrednictwem specjalnych serwisów (centrum kuponów) przekazują zainteresowanym klientom specjalny kod, który należy wpisać na stronie podczas składania zamówienia. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do kilkunastu procent ceny końcowej lub otrzymać gratis bądź darmową dostawę.

Korzystanie z kodów rabatowych jest darmowe

Największą zaletą kodów rabatowych jest to, że są udostępniane potencjalnym klientom za darmo. Jeśli jakiś serwis chce pobrać od Ciebie opłatę za wysłanie kodu, zignoruj tego typu ofertę – w sieci znajdziesz bardzo wiele rzetelnych stron bezpłatnie przekazujących kody swoim użytkownikom. Gdzie tu haczyk? Nie ma haczyka, ponieważ to opłaca się każdej stronie transakcji, o czym przeczytasz dalej.

Co zyskujesz?

Korzyść dla Ciebie jest oczywista: dzięki posiadaniu kodu rabatowego możesz taniej kupić produkt (lub produkty) z wybranego sklepu. Czasem przez dokonaniem zakupu wystarczy przejrzeć serwisy z kodami rabatowymi, żeby w Twoim portfelu zostało kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Na naprawdę duże oszczędności można liczyć w okresie świątecznym, w którym sklepy bardzo mocno walczą o klienta.

Co zyskuje sklep?

Zastanawiasz się jak sklepom internetowym opłaca się udostępnianie kuponów rabatowych? Podstawową korzyścią dla e-sklepów jest promocja: dotarcie z informacją o produkcie do szerokiej grupy klientów, nawet tych, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o danym sklepie. Po drugie dla sklepów, które cierpią na sezonowość sprzedaży (np. sprzedających opony zimowe, dla których szczyt handlu przypada na październik i listopad), udostępnienie kodów rabatowych pozwala sprzedawać więcej produktów poza szczytem sezonu. Wreszcie poprzez specjalną ofertę z kodem rabatowym można przygotować miejsce w magazynie dla nowej kolekcji, wyprzedając nieco starsze produkty.

Co zyskuje serwis udostępniający kody?

Serwisy internetowe udostępniające kody i kupony rabatowe otrzymują od sklepu internetowego wynagrodzenie za każdą transakcję dokonaną za ich pośrednictwem. Rzadziej otrzymują pieniądze za kliknięcia w dany kod rabatowy. To dlatego mogą bezpłatnie udostępniać użytkownikom promocyjne oferty, ponieważ sklepy płacą im za skuteczne promowanie kodów.

Jakie są rodzaje kodów rabatowych

Przeglądając stronę z kodami rabatowymi zauważysz, że zdarzają się różne rodzaje ofert. Do najczęściej spotykanych zaliczyć można:

  • rabat procentowy (np. 5%, 15% wartości zamówienia)
  • darmowa dostawa (sklep pokrywa koszty przesyłki kurierskiej lub pocztowej)
  • określona kwota zniżki (np. 10 zł mniej, -20 złotych od wartości produktu)
  • gratis (np. drobne akcesoria lub kosmetyki w prezencie do wybranych produktów)

Gdzie znaleźć kody rabatowe

Jeśli szukasz kodów rabatowych oferowanych przez czołowe polskie sklepy internetowe, takie jak Euro RTV AGD, sklep odzieżowy Answear, sklep z soczewkami Szkła.com, perfumeria Douglas, biuro podróży TUI, Empik, Saturn, czy MediaMarkt, zajrzyj na stronę kontostudenta.pl/promocje/kody-rabatowe.html. Dla Ciebie to znakomite źródło okazji, a dla naszego serwisu szansa na pokrycie kosztów związanych z jego funkcjonowaniem. Dziękujemy za każdy zakup :)

Zobacz także:

Jan Boniecki, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 05.08.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 

Kody rabatowe


polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.