Pismo Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego "WUJ"

WUJPismo Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego „WUJ” (Wiadomości Uniwersytetu Jagiellońskiego) jest miesięcznikiem wydawanym przez Fundację Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”. Jego nakład wynosi 5 tysięcy egzemplarzy rozdawanych bezpłatnie.

WUJ ukazuje się nieprzerwanie od 1990 roku, co czyni go tym samym, najstarszym pismem studenckim w Polsce i najważniejszym medium kultury studenckiej Krakowa. Przez lata zmieniał się skład redakcyjny, na łamach pisma szlifowały pióro kolejne pokolenia dziennikarzy. Zmieniała się szata graficzna jak również nakład pisma, lecz zawsze było ono adresowane do kilkudziesięcznotysięcznej społeczności akademickiej miasta Krakowa.

Pismo przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów UJ i jako takie porusza głównie tematy związane ze środowiskiem macierzystej uczelni. Posiada szeroko rozwinięty dział informacyjny, w którym zamieszczane są artykuły traktujące o działalności Samorządu Studentów, polityce wewnętrznej oraz działalności UJ na forum międzyuczelnianym. W ramach stałego cyklu na łamach pisma prezentowane są stowarzyszenia i organizacje studenckie oraz koła naukowe.

Na łamach Pisma prezentowane są i omawiane godne uwagi wydarzenia kulturalne, przedstawiane repertuary wybranych teatrów oraz kin, promowane ciekawe inicjatywy kulturalne a także polecane miejsca godne uwagi. Dzięki ogólnoinformacyjnemu charakterowi pisma czytają je chętnie studenci innych uczelni, uczniowie ostatnich lat szkół średnich oraz kadra profesorska.

W swojej działalności Pismo wielokrotnie obejmowało patronatem prasowym wydarzenia kulturalne o ogólnopolskim charakterze takich jak Festiwal Piosenki Studenckiej, Przegląd Kabaretów “Paka”, Juvenalia.

Ambicją redaktorów i wydawców “WUJ-a” jest stworzenie pisma, które przekazując niekomercyjne treści, nie tracąc na jakości, będzie chętnie czytane przez jak największą część krakowskiej społeczności akademickiej.

Pismo WUJ znaleźć można również w internecie, pod adresem: issuu.com/pismowuj

Współpraca

Prowadzisz firmę lub serwis internetowy skierowany do studentów? Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami, napisz do nas! Adres do korespondencji znajdziesz w zakładce kontakt.polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.