Jak otworzyć konto w ING Banku – instrukcja

Jak otworzyć ING

ING Bank Śląski to czwarty największy bank w Polsce. Dysponuje siecią 330 oddziałów i ponad 1000 bankomatów w kraju. Klienci mogą korzystać z nowoczesnego systemu bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Zobacz instrukcję krok po kroku jak założyć konto w ING.

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta

Do złożenia internetowego wniosku będziesz potrzebować danych z dowodu osobistego, a także jego skanu/zdjęcia. Zdjęcie dowodu (wystarczy, żeby dało się odczytać dane), zarówno jednej jak i drugiej strony załączysz w drugim kroku wniosku – bank wdrożył niedawno ten mechanizm weryfikacji tożsamości. Jeśli masz mniej, niż 18 lat, konto może otworzyć Twój rodzic (który jednak musi być klientem ING). Prezentujemy proces składania wniosku, który wygląda tak samo zarówno w przypadku konta dla młodych w wieku do 26 roku życia (Konto Mobi) i „dorosłego” rachunku, Konta Direct (powyżej 26 lat).

Jak otworzyć konto direct

Konto Direct (dla osób powyżej 26 r.ż.) to bezpłatnie prowadzony rachunek. Miesięczna płata za kartę wynosi 0 zł jeśli wydasz przy jej użyciu przynajmniej 300 zł w miesiącu (w innym przypadku opłata wynosi 7 zł). Do dyspozycji masz bezpłatne wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash (i jedną darmową wypłatę w miesiącu z dowolnego bankomatu w kraju). Do tego dostęp do BLIKA, Apple Pay i Google Pay. Wniosek o Konto Direct znajdziesz tutaj.

Jak otworzyć konto mobi

Konto Mobi dla osób w wieku do 26 lat to odpowiedni wybór dla młodych – nie trzeba spełniać żadnych warunków, żeby karta była bezpłatna. Do tego młodzi mogą wypłacać gotówkę BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce bez opłat, a także bezpłatnie wyrobić kartę z własną grafiką (Moja Karta ING). Wniosek o Konto Mobi znajdziesz tutaj.

Krok 1 – dane podstawowe

Jak otworzyć konto w ING Banku – krok 1

W pierwszym kroku podaj swoje imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu i adres e-mail. Kliknięcie przycisku „Dalej” przeniesie Cię do kolejnej strony.

Krok 2 – dane do umowy

Jak otworzyć konto w ING Banku – krok 2

Następnie podaj numer dowodu osobistego, datę jego wydania i datę ważności oraz miejsce urodzenia i nazwisko panieńskie matki.

W tym miejscu trzeba będzie załączyć również zdjęcie (lub skan) obu stron dowodu osobistego. W tym celu wystarczy położyć dowód na kartce papieru i zrobić telefonem zdjęcie przodu i tyłu, przenieść pliki na komputer i załączyć.

Podaj swój adres zamieszkania i zaznacz opcję „Chcę otrzymać korespondencję na inny adres” jeśli bank ma przesyłać dokumenty gdzie indziej.

Tutaj zdecydujesz również, czy chcesz zamówić kartę VISA do rachunku (która oczywiście Ci się przyda).

Uwaga! Jeśli chcesz zamówić kartę z niestandardowym wizerunkiem lub własną grafiką (opcja bezpłatna dla osób w wieku 13-26 lat) to zaznacz „nie” w pytaniu „czy chcesz otrzymać kartę do konta”. Dlaczego? Ponieważ Moją Kartę ING zaprojektujesz i zamówisz w systemie bankowości internetowej, już po założeniu konta. Na etapie składania wniosku nie ma takiej możliwości.

Jeśli podatki płacisz tylko w Polsce, w pytaniu o inne rezydencje podatkowe zaznacz „nie”.

Jeśli nie płacisz podatków w USA, w pytaniu „Czy jesteś rezydentem podatkowym Stanów Zjednoczonych Ameryki” zaznacz "nie" (banki przekazują informacje o kontach amerykańskich podatników władzom USA na mocy porozumienia FACTA).

W pytaniu o główne źródło wpływów na rachunek możesz wybrać dowolną opcję, jeśli nie pracujesz, może to być na przykład „na utrzymaniu rodziny”.

Krok 3 – potwierdzenie danych

Jak otworzyć konto w ING Banku – krok 3

W ostatnim kroku sprawdź, czy wszystkie dane się zgadzają, a jeśli coś jest nie tak, kliknij przycisk „Popraw dane”. Zaznacz odpowiednie zgody (jeśli chcesz) i oświadczenie o zapoznaniu się z umową, regulaminami i tabelą opłat. Potem pozostaje już tylko kliknąć „Tak, zawieram umowę”.

Wszystkie informacje na temat dalszych losów Twojego wniosku o otwarcie konta otrzymasz na podany wcześniej adres e-mail.

Co dalej? Dostaniesz przesyłkę kurierską z banku, w której znajdziesz umowę (wcześniej bank powiadomi Cię o numerze przesyłki). Po podpisaniu umowy kurier zabierze ją do banku, a Twoje konto zostanie uruchomione. Następnie aktywujesz dostęp do konta przez internet i kartę płatniczą. Wtedy możesz już w pełni korzystać z rachunku, karty i aplikacji mobilnej.

To wszystko! Na stronie banku znajdziesz wniosek Konto Direct oraz o Konto Mobi (dla młodych).

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 12.04.2019 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 



polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.