Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – instrukcja

Jak otworzyć ING

Darmowe Konto Direct w Banku ING to aktualnie jeden z najlepszych rachunków na rynku. Jest wygodnym i korzystnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają z konta przez internet i wydają przynajmniej 200 złotych miesięcznie przy użyciu karty płatniczej. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez proces zakładania konta krok po kroku.

Cały proces zakładania konta, od pierwszego kliknięcia na wniosek o otwarcie Konta Direct na stronach ING aż do momentu jego aktywowania jest prosty i szybki. Na początku jednak musisz wypełnić internetowy formularz, przez który przeprowadzimy Cię krok po kroku.

Krok 1. Wybór konta i PESEL

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

W pierwszym kroku musisz wybrać konto, podać swój PESEL i określić, czy jesteś już klientem ING Banku Śląskiego. Konieczne będzie także przepisanie ciągu znaków i potwierdzenie zapoznania się z umową i tabelą opłat i prowizji.

(aby powiększyć grafikę, kliknij na nią; aby powrócić do strony kliknij na przycisk X pod grafiką lub na zaciemnione pole, bądź wciśnij klawisz Esc)

Krok 2. Dane

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

Krok drugi, to uzupełnienie Twoich danych osobowych i adresowych: numer dowodu, miejsce urodzenia, adres zamieszkania. Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij ''Dalej".

Krok 3. Usługi dodatkowe

Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

Następnie musisz wybrać kartę płatniczą do konta (rekomendujemy Visę zbliżeniową, którą z łatwością dokonasz wszelkich płatności przez internet). Do wybranego przez Ciebie konta dodatkowo otwarte zostanie konto oszczędnościowe (za które nie są pobierane żadne opłaty).

W tym kroku konieczny jest również wybór oddziału banku, który będzie prowadził Twój rachunek oraz wskazanie pytania bezpieczeństwa – posłuży ono jako jeden z elementów weryfikacji, jeśli zapomnisz swojego identyfikatora użytkownika. Po dokonaniu wszystkich wyborów, kliknij "Dalej"

Krok 4. Potwierdzenie danych

Uwaga! Potwierdzając umowę przelewem z innego banku (tzw. elektroniczne zawarcie umowy) musisz we wniosku wpisać identyczne dane, jak te, które podałeś w banku, w którym masz już konto. Jeśli w korespondencji z dotychczasowego banku lub w przelewach, które wysyłasz masz na przykład wpisane dwa imiona "Jan Adam Kowalski", to we wniosku o założenie konta musisz je podać. Samo "Jan Kowalski" nie wystarczy. Jeśli w poprzednim banku Twój adres to "ul. Marii Konopnickiej 5", we wniosku wpisz dokładnie to samo, a nie "ul. Konopnickiej 5". Inaczej dane będą niezgodne i weryfikacja nie powiedzie się.
Jak otworzyć darmowe Konto Direct w ING Banku – krótki przewodnik w kilku krokach

W kroku czwartym sprawdzisz poprawność uprzednio wprowadzonych danych (masz możliwość ich zmiany klikając 'Zmień'), wyrazić zgodę na przetwarzanie danych
w celach marketingowych i zgodzić się na przekazanie przez bank Twoich danych firmie kurierskiej, w celu dostarczenia umowy. Aby kontynuować, kliknij 'Dalej'.

Krok 5. Zakończenie

To już podsumowanie złożonego wniosku: znajdziesz tu numer konta, identyfikator użytkownika do systemu bankowości internetowej i numer klienta do bankowości telefonicznej. Pamiętaj, aby wydrukować albo zapisać te dane – mogą przydać się później.

Co dalej? Dostaniesz przesyłkę kurierską z banku, w której znajdziesz umowę (wcześniej bank powiadomi Cię o numerze przesyłki). Po podpisaniu umowy kurier zabierze ją do banku, a Twoje konto zostanie uruchomione. Następnie aktywujesz dostęp do konta przez internet i kartę płatniczą. Wtedy możesz już w pełni korzystać z konta.

To wszystko! Darmowe Konto Direct założysz na stronie ING Banku »

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 25.07.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.