Najlepsze miejsca na wyjazdy studenckie – lato

Po ciężkiej sesji, a często również po spędzeniu dużej części wakacji w pracy, zarabiając na kolejny rok akademicki, każdemu żakowi należą się studenckie wakacje! Niezależnie od tego, czy wolisz relaks na słonecznej plaży, aktywny wypoczynek lub zwiedzanie ciekawych miejsc Europy, prezentujemy najlepsze miejsca na letnie wyjazdy studenckie.

Portugalia

Piękny i ciepły kraj leżący na półwyspie Iberyjskim w ostatnich latach jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na turystycznej mapie Europy. Ogromne, piaszczyste plaże na południu, w regionie Algarve przyciągają surferów i plażowiczów, a ci, którzy wolą zasmakować w tradycyjnej kuchni, kulturze i portugalskim klimacie muszą odwiedzić Lizbonę i Porto wraz z ich okolicami. Największą zaletą Portugalii jest klimat – gwarancja dobrej pogody w lecie i w jesieni, a także ceny, które są obecnie znacznie niższe, niż w innych krajach południa Europy.

Portugalia, Lizbona
Portugalia, Lizbona, fot: kontostudenta.pl
Portugalia, plaża
Portugalia, fot: kontostudenta.pl

Hiszpania

Gorące plaże, całonocne imprezy i hiszpański temperament – to sprawia, że z wyjazdów do Hiszpanii zadowolony wraca niemal każdy, kto jest nastawiony na szalony wypoczynek. Hiszpańskie kurort y i miasta nie należą do najtańszych, jednak zapewniają wysoki standard i mnóstwo atrakcji: hiszpańska architektura, kultura i sztuka, krajobraz czy kuchnia sprawią, że nikt nie może się nudzić na półwyspie Iberyjskim. Oprócz dwóch miast, które powinny być na liście każdego turysty – czyli Barcelona i Madryt, bardzo popularnymi miejscami są również: Costa Brava (Lloret de Mar), Costa del Sol, Granada, Sevilla i Malaga.

Hiszpania, wybrzeże
Hiszpania, Nerja, niedaleko Malagi, fot: danagouws/sxc.hu
Hiszpania, plaża
Plaża w Hiszpanii, fot: kontostudenta.pl

Chorwacja

Prawie 6 tysięcy kilometrów wybrzeża Adriatyku mają do dyspozycji turyści odwiedzający Chorwację. Nic dziwnego, że w tym małym kraju znaleźć można niezliczone plaże, zarówno te dzikie, ciężko dostępne, jak i przygotowane na potrzeby nadmorskich kurortów. Średnie temperatury morza w lecie mieszczą się w granicach 22 do 27 stopni Celsjusza, a woda ma piękny, błękitny kolor. W Chorwacji oprócz plażowania, warto zobaczyć piękne i tętniące życiem (również w nocy) miejsca takie jak Dubrovnik, Split, Rijeka, Pula, Makarska, półwysep Istria.

Chorwacja, Dubrovnik
Chorwacja, Dubrovnik, fot: Marin Vugdelija/sxc.hu
Chorwacja, wyspa
Chorwacka wyspa, fot: Marin Vugdelija/sxc.hu

Turcja

Wakacje w Turcji będą dobrym wyborem dla wszystkich, którzy chcą nieco oddalić się od europejskiej kultury. Turcja to kraj islamski, jednak w panują w nim na co dzień reguły życia bardzo zbliżone do europejskich – wszak jest to kraj aspirujący do wejścia do Unii Europejskiej. Dlatego oprócz pięknych plaż, jakie oferują Bodrum, Alanya, czy Antalya warto również poświęcić czas na zobaczenie tureckiego dziedzictwa kulturowego. Z pewnością warto wybrać się na wycieczkę do Stambułu, co może stanowić dobry przerywnik w plażowym odpoczynku. Turcja jest również popularna wśród Polaków ze względu na przystępne ceny, niższe niż w europejskich śródziemnomorskich kurortach.

Turcja
Turcja, fot: ephe drin/sxc.hu
Turcja
Turcja, fot: Tamer Tatlici/sxc.hu

Włochy

Włoskie wybrzeże, góry, zabytkowe miasta, ogromne zbiory dzieł sztuki i niepowtarzalny włoski styl życia – kto raz zobaczy Włochy, prawdopodobnie jeszcze tam wróci. W okresie letnim warto odwiedzić kurort Rimini (na północy), gdzie miłośnicy plażowego wypoczynku znajdą miejsce dla siebie lub słynne wyspy niedaleko Neapolu (Ischia, Capri) – na których podziwiać można piękne krajobrazy skalistych wysp. Miast takich jak Rzym, Wenecja, Florencja, czy Werona  chyba nikomu nie trzeba rekomendować – zobaczyć trzeba je koniecznie. Mimo, że wakacje we Włoszech nie należą do najtańszych, kraj ten ma tak dużo do zaoferowania, że warto trochę zaoszczędzić przed wyjazdem.

Włochy, Capri
Wyspa Capri, Włochy, fot: kontostudenta.pl
Włochy, Procida
Włochy, Procida, fot: kontostudenta.pl

Bułgaria

Piękne, piaszczyste plaże Morza Czarnego, przystępne ceny i gwarancja dobrej pogody – to główne argumenty przemawiające na korzyść wakacyjnego wyjazdu studenckiego do Bułgarii. Największe i najbardziej znane kurorty to Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, Warna (największe miasto na wybrzeżu), Albena i Burgas wraz z okolicznymi miejscowościami.

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 15.08.2013 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
. Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: 

Wyjazdy studenckie


polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.