T-Mobile Konto zamiast konta osobistego Alior Sync

T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe, czyli marka, która zastąpiła Alior Sync, na początku mają 2014 r. oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Zarówno nowi klienci, jak i dotychczasowi posiadacze konta osobistego w Alior Sync korzystają z nowego rachunku o nazwie T-Mobile konto. 3 maja został wyłączony portal Alior Sync (sync.pl), a od 4 maja nowa marka T-Mobile Usługi Bankowe (a nie jak wcześniej przypuszczano: T-Mobile Bank) ruszyła pełną parą pod adresem www.t-mobilebankowe.pl. Co oferuje T-Mobile konto? Zobacz analizę nowego rachunku bankowego.

T-Mobile konto bankowe

T-Mobile Konto
T-Mobile konto, źródło: t-mobilebankowe.pl

T-Mobile konto jest niemal dokładną kopią bardzo dobrego, darmowego rachunku osobistego Alior Sync. Dalej jest prowadzone przez Alior Bank, jednak pod szyldem T-Mobile. Oprócz nazwy, wyglądu serwisu i systemu bankowości internetowej, nie zmieniło się prawie nic. W ofercie pozostały darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, bezwarunkowo bezpłatna karta debetowa i 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo. W nowym rachunku nie ma (wyłączonego jeszcze w kwietniu 2014 r.) zwrotu 5% za zakupy w internecie (tzw. Cashback). Zyskają klienci posiadający numer w T-Mobile – dla nich przygotowano szereg przywilejów, jeśli założą również konto bankowe w T-Mobile. Bardzo dużą zaletą jest wysokie oprocentowanie rachunku: 3% do kwoty 5 tys. zł, jeśli wpływa na nie wynagrodzenie, stypendium lub emerytura. Jest to obecnie jeden z nielicznych oprocentowanych ROR-ów.

Kto może otworzyć T-Mobile konto

Konto bankowe w T-Mobile może otworzyć samodzielnie każdy, kto skończył 18 lat. Co szczególnie ważne, aby otworzyć T-Mobile konto nie trzeba być klientem T-Mobile. Z oferty T-Mobile Usługi Bankowe mogą korzystać klienci Orange, Plusa i Play – czyli wszystkich innych operatorów. Na stronie TMUB znajduje się wniosek o otwarcie konta bankowego w T-Mobile. Listę oddziałów stacjonarnych znajdziesz tutaj.

Osoby niepełnoletnie (powyżej 13. roku życia) również mogą posiadać konto bankowe w T-Mobile, ale do podpisania umowy potrzebują zgody rodzica/opiekuna prawnego. Co więcej, małoletni mogą posiadać konto tylko w sytuacji, jeśli rodzic jest klientem T-Mobile Usługi Bankowe.

Ile kosztuje T-Mobile konto bankowe

Opłaty pokrywają się z taryfą opłat i prowizji Alior Sync. Zupełną nowością są operacje wykonywane w oddziale, czyli punktach obsługi T-Mobile Usługi Bankowe. Za korzystanie z T-Mobile konta pobierane są następujące opłaty:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł,
 • opłata za wydanie standardowej karty debetowej MasterCard: 0 zł,
 • opłata za wydanie karty debetowej MasterCard NFC (Near Field Communication – płatności smartfonem): 0 zł,
 • opłata za wydanie karty w postaci naklejki zbliżeniowej: 15 zł,
 • miesięczna opłata za kartę debetową: 0 zł (bez żadnych dodatkowych warunków),
 • zastrzeżenie karty: 0 zł,
 • przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł,
 • przelew zewnętrzny zlecony w „wirtualnym oddziale”: 5 zł,
 • przelew zewnętrzny w placówce T-Mobile Usługi Bankowe: 10 zł,
 • wypłata z bankomatów sieci Euronet: 0 zł,
 • wypłata z pozostałych bankomatów w kraju: 0 zł (wszystkie bankomaty w Polsce za darmo),
 • wypłata z bankomatów za granicą: 0 zł,
 • wypłata gotówki w oddziale T-Mobile Usługi Bankowe: 0 zł,
 • wpłata gotówki we wpłatomacie sieci Euronet: 0,5% kwoty wpłaty, minimum 1 zł (trzy pierwsze wpłaty w miesiącu są darmowe),
 • wpłata gotówki w oddziale T-Mobile Usługi Bankowe: 0 zł.

Rzut oka na taryfę opłat i prowizji pozwala zauważyć, że T-Mobile konto nie jest droższe, niż konto osobiste w Alior Sync. Co więcej, od teraz dotychczasowi klienci Sync zyskali bezpłatną obsługę kasową – czyli wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach T-Mobile Usługi Bankowe. Rachunek dalej wyróżnia się przede wszystkim darmową kartą, bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków (w większości banków użytkowanie karty jest bezpłatne, gdy wydasz miesięcznie określoną kwotę przy jej użyciu). Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych również jest rzadko spotykany w innych bankach. Oprocentowanie T-Mobile konta wynosi 3% do kwoty 5000 zł, powyżej tej kwoty: 0,1%. Warunkiem uzyskania wyższego oprocentowania jest posiadanie regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia od pracodawcy, renty, emerytury lub stypendium z uczelni.

Przejdź na stronę informacyjną T-Mobile konta »

T-Mobile konto - korzyści dla klientów T-Mobile

Korzyści T-Mobile
Limit 1000 zł dla klientów T-Mobile

Jeśli posiadasz telefon w sieci T-Mobile (czyli w dowolnej taryfie T-Mobile lub Heyah), możesz liczyć na dodatkowe przywileje. Jak zapowiada operator, korzyści dla klientów z czasem będzie przybywać, jednak na razie abonenci T-Mobile mogą liczyć na:

 • limit w koncie do 1000 zł możliwy do uzyskania od ręki już podczas otwierania konta (bez dodatkowych formalności oraz opłaty za uruchomienie),
 • integracja konta osobistego z płatnościami zbliżeniowymi w telefonie komórkowym, oparta o rozwiązanie MyWallet (możliwe do uruchomienia w trakcie otwierania konta),
 • 20% dodatkowego doładowania telefonów w T-Mobile na kartę i MIX, Heyah oraz Heyah MIX – jeśli realizowane są przez bankowość elektroniczną T-Mobile konta,
 • zwrot 5% płatności kartą debetową MasterCard NFC (do 500 zł),
 • zerowe oprocentowanie limitu odnawialnego w koncie (do 500 zł),
 • lub premia do 500 zł za wzięcie pożyczki i terminowe spłaty.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do naszego artykułu: T-Mobile konto – korzyści dla obecnych klientów T-Mobile.

Bankowość internetowa T-Mobile Usługi Bankowe

System bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe opiera się w pełni na systemie znanym z Aliora Sync. Wszystkie funkcje i możliwości jak na razie pozostały niezmienione, a logowanie do T-Mobile banku przebiega w ten sam sposób, jak dawniej do Alior Sync. Modyfikacji uległa jedynie kolorystyka interfejsu.

Logowanie - T-Mobile konto
Ekran logowania, kliknij obrazek, aby powiększyć

Bankowość online zapewnia podstawowe narzędzia do korzystania z rachunku, a dostępne operacje zostały podzielone na następujące kategorie: rachunki, przelewy, lokaty, menedżer finansów, centrum produktów i narzędzia. Na pulpicie po zalogowaniu widoczne jest podsumowanie posiadanych produktów (rachunki, lokaty, pożyczki) i wykres z ostatnimi transakcjami.

Dashboard - T-Mobile konto
Dashboard, kliknij obrazek, aby powiększyć
Przelew - T-Mobile konto
Przelewy, kliknij obrazek, aby powiększyć

Wykonywanie przelewu, czy doładowywanie telefonu nie powinno sprawić Ci trudności, nawet, jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikiem – formularz jest prosty (nieobowiązkowe pola są domyślnie ukryte) i właściwie wyświetla komunikaty jeśli popełnisz błąd lub wpiszesz dane w niewłaściwym formacie. Z poziomu bankowości internetowej możesz też skorzystać z innych produktów banku: pożyczki, karty kredytowej, czy limitu odnawialnego w rachunku. Zapewne wkrótce pojawią się w tym miejscu również produkty ściślej związane z tradycyjną, "telefoniczną" działalnością T-Mobile.

Przelew - T-Mobile konto
Formularz przelewu, kliknij obrazek, aby powiększyć
Centrum-produktów - T-Mobile konto
Centrum produktów, kliknij obrazek, aby powiększyć

Aplikacja mobilna

Do dyspozycji klientów została oddana również aplikacja mobilna o nazwie "Usługi Bankowe". Dotychczasowi klienci Alior Sync mogą dokonać aktualizacji, a nowi znajdą ją w Google Play, AppStore i sklepie Windows Phone. Aplikacja opiera się na tym samym schemacie, co Sync Mobile. Dzięki aplikacji można między innymi sprawdzić pozostałe środki na koncie i wykonać wszystkie rodzaje przelewów, w tym przelew z użyciem aparatu, fotografując rachunek (formularz przelewu zostanie automatycznie wypełniony). Warto pamiętać, że jeśli nie zaktualizujesz aplikacji Sync Mobile, możesz zobaczyć komunikat: błąd aplikacji.

Druga aplikacja, z której możesz korzystać jako klient T-Mobile Usługi Bankowe (formalnie: Alior Banku), to „Mapa okazji” – czyli kupony zniżkowe do punktów usługowych, restauracji i sklepów, zebrane w jednym miejscu.

Aplikacja Usługi Bankowe
Aplikacja Usługi Bankowe, kliknij obrazek, aby powiększyć
Aplikacja Usługi Bankowe
Aplikacja Usługi Bankowe, kliknij obrazek, aby powiększyć

Konto osobiste Alior Sync i T-Mobile konto – różnice

T-Mobile Usługi Bankowe to bezpośredni następca Alior Sync, dlatego nie należało spodziewać się rewolucji. Zresztą osoby zarządzające zarówno Aliorem jak i T-Mobile zapowiadały, że produkt nie straci na jakości, a co więcej, klienci zyskają nowe korzyści. Co różni T-Mobile konto od swojego poprzednika? Co nowego oferuje T-Mobile konto?

 • Obsługa kasowa – T-Mobile konto oferuje darmowe wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach T-Mobile Usługi Bankowe. Klienci Alior Sync nie mieli takiej możliwości.
 • Korzyści dla posiadaczy telefonów w T-Mobile.
 • Możliwość założenia konta w placówkach T-Mobile Usługi Bankowe oraz w sklepach T-Mobile. Konto w Sync można było założyć jedynie online.
 • T-Mobile konto nie oferuje zwrotu 5% za zakupy w internecie. Cashback został jednak wyłączony jeszcze w kwietniu, czyli przed startem marki T-Mobile Usługi Bankowe.
T-Mobile karta
Wzór karty płatniczej, źródło: t-mobilebankowe.pl

Największe zalety rachunku Alior Sync (m.in. darmowa karta płatnicza, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu) zostały utrzymane – więcej o nich przeczytasz poniżej.

T-Mobile konto – zalety i wady

Jakie są plusy posiadania tego rachunku? Bazując na doświadczeniu płynącym z korzystania z konta osobistego Alior Sync, do najważniejszych korzyści zaliczyć można:

 • brak opłat za kartę debetową,
 • brak wymogu posiadana regularnych wpłat,
 • bezpłatne bankomaty w Polsce i na świecie,
 • 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo,
 • aplikacja „Mapa okazji” ze zniżkami i promocjami,

a także od teraz:

 • bezpłatne wpłaty i wypłaty gotówki w punktach T-Mobile Usługi Bankowe,
 • korzyści dla abonentów T-Mobile,
 • oprocentowanie 3% w przypadku regularnych wpływów.

Będziemy bacznie przyglądać się rachunkowi bankowemu od T-Mobile, aby po pewnym czasie stwierdzić też, jakie są jego wady. Jak na razie rachunkowi można zarzucić to samo, co Aliorowi Sync, czyli:

 • brak produktów inwestycyjnych (giełda, fundusze),
 • niskie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym oraz na lokatach,
 • krótki "staż rynkowy".

Jak otworzyć T-Mobile Konto

Na stronie T-Mobile Usługi Bankowe znajdziesz wniosek o otwarcie T-Mobile konta – po jego wypełnieniu masz dwie możliwości zawarcia umowy: elektronicznie (przelewem z innego banku) oraz przez kuriera, który dostarczy dokumenty pod podany przez Ciebie adres. Szczegółową instrukcję znajdziesz w artykule: jak otworzyć konto bankowe w T-Mobile.

W odróżnieniu od konta osobistego Alior Sync, rachunek bankowy T-Mobile można będzie otworzyć nie tylko przez internet. Oprócz wniosku o otwarcie konta (na stronie www.t-mobilebankowe.pl) można także odwiedzić jedną z placówek T-Mobile Usługi Bankowe lub sklep T-Mobile.

Co się zmieni dla klientów Alior Sync

Przypominamy najważniejsze informacje dla dotychczasowych klientów Alior Sync, które otrzymali w e-mailu z dokładnym opisem planowanych zmian.

Zawarte dotychczas umowy z Alior Sync pozostają ważne i nie wymagają podpisywania aneksów. Dostawcą usług, jak i stroną umów o produkty pozostaje, jak dotąd, Alior Bank.

Produkty i usługi będą obsługiwane na niezmienionych zasadach, ale otrzymają nowe nazwy (Konto osobiste Alior Sync nazywa się obecnie T-Mobile konto - przyp. red.). W ofercie pojawią się też nowe atrakcyjne propozycje, łączące świat telekomunikacji z bankowym.

Wszystkie karty płatnicze wydane w ramach Alior Sync pozostają ważne do ostatniego dnia miesiąca wskazanego na karcie. Nie zmieniają się kod PIN ani limity transakcyjne. Od 3 maja br. wszystkie karty kredytowe i debetowe wznawiane będą w barwach T-Mobile Usługi Bankowe.

Sklepy T-Mobile będą oferowały wybrane produkty w tym m.in. konto czy limit odnawialny. Zrealizują też dyspozycje, takie jak zastrzeżenie lub zablokowanie karty. W tych sklepach nie będzie prowadzona obsługa transakcyjna. Natomiast pełną obsługę bankową będzie świadczyć 10 dedykowanych placówek T-Mobile Usługi Bankowe.

Adres strony T-Mobile Usługi Bankowe to www.t-mobilebankowe.pl. Po wprowadzeniu dotychczasowego adresu portalu Alior Sync (www.sync.pl) będą Państwo automatycznie przekierowani na nowy portal.

Sposób logowania do bankowości internetowej pozostaje bez zmian - Państwa identyfikator, hasło, jak i wykorzystywane do tej pory sposoby autoryzacji zleceń obowiązują również w systemie T-Mobile Usługi Bankowe. Wiadomości z kodami do autoryzacji zleceń wysyłane będą od nadawcy „TM Bankowe”.

Zainstalowane na telefonach aplikacje mobilne będą wymagać aktualizacji. Można to zrobić korzystając z aktualizacji automatycznych lub zaktualizować samodzielnie, z poziomu sklepu z aplikacjami.

Numer telefonu do T-Mobile Usługi Bankowe nie zmieni się: 19 506 (z zagranicy: +48 12 19 506 lub +48 (12) 370 71 00). Nasi konsultanci pozostaną do Państwa dyspozycji również za pośrednictwem Wirtualnego Oddziału. Od 4 maja br. pod adresem www.t-mobilebankowe.pl/oddzial.

Przejdź na stronę informacyjną T-Mobile konta »

Zobacz także:

Krzysztof Gibek, redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 06.11.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.