Konto Idealne w Idea Banku. Dobry wybór na konto studenckie?

Nowinki technologiczne, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a przede wszystkim bezwarunkowo darmowa karta płatnicza – to najważniejsze zalety Konta Idealnego.

Konto Idealne w Idea Banku
Konto Idealne w Idea Banku

Idea Bank nie tylko dla przedsiębiorców

Mimo, że Idea Bank skupia się niemal całkowicie na przedsiębiorcach i biznesie, to niedawno wprowadził bardzo dobry rachunek osobisty – Konto Idealne. To obecnie jeden z niewielu ROR-ów z bezwarunkowo darmową kartą płatniczą. Co więcej, można przy jej użyciu wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, bez dodatkowych opłat (wypłata za granicą to koszt 2%, min. 10 zł; ale nie ma prowizji za przewalutowanie). Samo konto prowadzone jest bezpłatnie, a do dyspozycji klientów są dwa przelewy natychmiastowe oraz dwa przelewy europejskie w miesiącu za 0 zł.

Całość uzupełnia korzystnie oprocentowane konto oszczędnościowe (np. rachunek Zośka z podwyższonym oprocentowaniem 2,25%) oraz cyklicznie pojawiające się promocje lokat (nawet do 4%). Wszystko to sprawia, że Konto Idealne będzie dobre dla oszczędzających. Mamy nadzieję, że warunki prowadzenia tego rachunku pozostaną tak dobre, jak obecnie, czemu zresztą będziemy się bacznie przyglądać.

Konto w Idea Banku idealne także dla studenta?

Konto w Idea Banku może okazać się dobrą propozycją, szczególnie dla studentów lubiących oszczędzać. Co więcej, mieszkańcy dużych miast mogą korzystać z nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań proponowanych przez bank.

Rachunek można otworzyć zarówno w oddziale jak i całkowicie przez internet (dokumenty dostarcza kurier). Kiedy uruchomisz wspomniane konto Idealne, otrzymasz dostęp do nowoczesnego systemu bankowości elektronicznej – Idea Cloud, umożliwiającego wykonywanie przelewów, zakładanie produktów oszczędnościowych czy kontakt z obsługą banku.

Ile kosztuje Konto Idealne

Opłaty związane z użytkowaniem Konta Idealnego to odpowiednio:

 • prowadzenie konta: 0 zł;
 • przelewy krajowe zwykłe przez internet: 0 zł;
 • przelewy natychmiastowe przez internet: 0 zł za pierwsze dwa; 3,50 zł każdy kolejny
 • wydanie karty debetowej: 0 zł;                              
 • miesięczna opłata za kartę debetową: 0 zł;
 • wypłata z bankomatów w placówkach banku: 0 zł;
 • wypłata z krajowych bankomatów: 0 zł;
 • wypłata gotówki w bankomatach zagranicznych: 2% min. 10 zł;
 • wypłata w punktach cashback: 0 zł;
 • przelew krajowy w placówce: 4,99 zł;
 • przelew europejski SEPA przez internet: 0 zł za pierwsze dwa, trzeci i każdy kolejny 3,99 zł;
 • wpłata gotówki w kasie banku na własne konto: 0 zł;
 • wypłata gotówki w kasie banku:  0 zł;
 • wpłata gotówki we wpłatomacie Euronet: 0 zł;
 • prowadzenie konta walutowego w aż ośmiu walutach EUR, USD, GBP, CHF, NOK, SEK, CZK i DKK: 0 jednostki ;
 • karta debetowa do konta walutowego w USD, EUR, GBP: 25 zł rocznie.
Zobacz stronę Konta Idealnego i sprawdź jego pozycję w rankingu kont.

Najważniejsze korzyści

Prowadzenie Konta Idealnego jest całkowicie bezpłatne, niezależnie od wieku. Nie poniesiesz też kosztów wpłacając pieniądze we wpłatomatach Euronetu i oddziałach banku. Darmowe są dwa szybkie przelewy Express Elixir miesięcznie, dzięki czemu można w ciągu kilku minut dostarczyć środki z konta w Idea Banku do innego. Co więcej, bezpłatne są także dwa przelewy europejskie SEPA. Zasada ta dotyczy także kont walutowych – dzięki czemu można dokonywać darmowych przelewów w EUR za granicę lub na konta walutowe w innych krajowych bankach.

Największym plusem rachunku są bez wątpienia bezprowizyjne wszystkie bankomaty w kraju, a w większych miastach dodatkowo tzw. Idea Hub, czyli miejsce, w którym każdy klient Idea Banku może spokojnie popracować, korzystając z przestrzeni do tego przeznaczonej (w standardzie jest sala konferencyjna, dostęp do internetu, a nawet kawa). Jeśli otworzysz konto w Idea Banku, a coworking Idea Hub przypadnie Ci do gustu, może okazać się dobrym miejscem do realizacji projektu na studia, czy pisania pracy dyplomowej.

Ponadto, karta debetowa do rachunku w złotówkach również jest darmowa, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji. Co więcej, wspomniany plastik to przezroczysta Mastercard, wyglądająca wyjątkowo oryginalnie.

Oszczędzanie w Idea Banku

Zdecydowanym plusem konta Idealnego jest, oprócz bezpłatnego prowadzenia i tanich przelewów, także sporo promocyjnie oprocentowanych produktów oszczędnościowych. Oznacza to, że można całkiem dobrze zarobić na odkładaniu oszczędności. Mianowicie, bank aktualnie oferuje wysokie oprocentowanie lokat w postaci m.in.:

 • Lokaty dla nowych klientów, którzy jeszcze nie posiadają produktów w Idea banku -  HAPPY 3 miesięczna: 4% w skali roku
 • Lokaty standardowe oprocentowane do nawet 2,80% w skali roku.

Dostępne są także krótkie depozyty np. lokaty siedmiodniowe. Ogólnie oferta lokat jest bardzo duża i każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie.

Promocja konta oszczędnościowego Zośka

Zośka to konto oszczędnościowe Idea Banku dostępne np. z poziomu bankowości elektronicznej Idea Cloud. Standardowo jest ono oprocentowane na 1%, ale w aktualnej promocji przeznaczonej dla klientów regularnie odkładających oszczędności, zyskać można nawet 2,25% w skali roku. Aby zarobić dodatkowe odsetki należy:

 • posiadać konto Idealne i dokonać z niego przelewu na konto oszczędnościowe Zośka.
 • Kwota maksymalnie dziesięć razy większa niż saldo konta Idealnego będzie objęta oprocentowaniem promocyjnym 2,25% w skali roku. Nadwyżka zarabia standardowo – 1%. Dla przykładu, jeśli na koncie Idealnym masz 1000 zł, to promocyjne oprocentowanie przysługuje Ci do kwoty 10 000 zł.

Nowoczesne rozwiązania

Warto wiedzieć, że Idea Bank udostępnił niestandardowe możliwości dla swoich klientów. W tym celu uruchomiony został Mobilny wpłatomat. Rozwiązaniem tym jest samochód wyposażony w maszynę służącą wpłacaniu gotówki na konto. W ten sposób przedsiębiorcy mogą bezpiecznie umieszczać środki na swoim koncie w Idea Banku (pod warunkiem posiadania aktywnego konta i karty płatniczej).

Mobilne Wpłatomaty można spotkać już w 13 miastach w całej Polsce na ulicach Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Łodzi, Gdańska, Gdyni, Sopotu, aglomeracji śląskiej, Lublina, Szczecina, Rzeszowa i Białegostoku.

Drugą, równie nowoczesną i ciekawą opcją jest wspomniany już wcześniej Idea Hub, czyli miejsce służące pracy, w którym przedsiębiorcy mogą wynajmować sale do przeprowadzania konferencji oraz gdzie każdy klient posiadający dostęp do bankowości elektronicznej może napić się kawy czy połączyć się z internetem, aby spokojnie popracować (dostępne w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i w Łodzi).

Dziwi natomiast brak BLIKA, który z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej popularnym sposobem płatności (i wypłat z bankomatów).

Idea Hub
Przestrzeń dla klientów - Idea Hub

Bank i coworking w pociągu

Na kilku trasach kolejowych Idea Bank w partnerstwie z PKP uruchomił…. wagon, w którym klienci mogą popracować, napić się kawy, skorzystać z internetu, przeczytać prasę. To niespotykana dotąd na świecie nowość. Cytując za stroną banku:

„Mobilny coworking ułatwi pracę podróżującym na trasach Warszawa-Poznań, Warszawa-Kraków i Warszawa-Wrocław. Do wyznaczonych pociągów PKP Intercity, kursujących na tych połączeniach, dołączony jest specjalny wagon IdeaHub Express. Przystosowaliśmy go do pracy biurowej – podróżujący mają do dyspozycji stół, wygodne krzesła, ekran, na którym można wyświetlać prezentacje, drukarkę, skaner, kopiarkę. Do tego IdeaHub Express zapewnia pyszną kawę i codziennie świeżą prasę.”

Aby otrzymać bilet do wspomnianego pociągu należy zgłosić się po voucher w Idea Hub w Krakowie, Poznaniu, Warszawie lub Poznaniu.

Na co należy zwrócić uwagę?

 • Wszystkie niestandardowe udogodnienia są dostępne także dla klientów indywidualnych, w tym studentów.
 • Bank ma stosunkowo niewiele placówek, ulokowanych głównie w dużych miastach. Wynagradza to klientom darmowym dostępem do wpłatomatów Euronetu.
 • System bankowości Idea Cloud oraz aplikacja mobilna oferują tylko podstawową funkcjonalność – brakuje BLIKA, przelewów na numer telefonu, kart HCE, identyfikacji odciskiem palca.
 • Bank nie udostępnia oferty kredytowej dla klientów indywidualnych, należy go zatem traktować jako partnera w codziennym bankowaniu i oszczędzaniu.
 • W oddziałach nie jest prowadzona obsługa w walutach obcych.
 • W sieci (m.in. na profilu facebookowym Idea Banku) znaleźć można krytyczne opinie dotyczące jakości usług.
 • Idea Bank należy do tej samej grupy kapitałowej co przeznaczony dla klientów detalicznych i specjalizujący się w bankowości osobistej Getin Noble Bank. Mimo tego to dwie różne firmy – będąc klientem Idei nie zostaniesz obsłużony w zakresie swoich produktów w oddziałach Getin lub Noble.
Zobacz stronę Konta Idealnego i sprawdź jego pozycję w rankingu kont.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 15.05.2017 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.