Konto bankowe w Orange Finanse z 5% zwrotem do 600 zł

W październiku 2014 r. w wyniku współpracy z mBankiem firma Orange rozszerzyła ofertę telekomunikacyjną o produkty bankowe: konta, lokaty i kredyty. Zapewne wielu abonentów Orange niebawem otrzyma telefon od konsultanta, który złoży propozycję założenia konta bankowego. Czy warto? Co można zyskać korzystając z konta osobistego w Orange Finanse? Zanim podejmiesz decyzję przeczytaj naszą analizę.

Orange Finanse - konto bankowe w Orange
Grafika promująca konto osobiste w Orange Finanse – produkty bankowe dostarcza mBank, źródło: orangefinanse.com

Orange Finanse – konto osobiste

Konta bankowe oferowane pod szyldem Orange są prowadzone przez mBank – to on dostarcza system bankowy do obsługi rachunku i jest odpowiedzialny bieżące rozliczenia. Orange Finanse jest więc w pewnym sensie internetowym oddziałem mBanku, stworzonym głównie z myślą o abonentach telekomu (choć nie tylko). Podstawowym produktem jest Konto osobiste (dla osób powyżej 18 lat), a w wersji młodzieżowej Konto osobiste 13+ (młodzież od 13 do 18 lat). Więcej o nowej marce w artykule: Orange Finanse – nowy bank Orange i mBanku.

Kto może otworzyć konto bankowe w Orange

Nie musisz być abonentem Orange, aby móc posiadać konto bankowe w Orange Finanse. Niezależnie od tego, czy korzystasz z T-Mobile, Plusa, czy Play, możesz założyć konto bankowe, nie przenosząc się do Orange. Jednak abonenci tej sieci mogą liczyć na specjalne przywileje szczegółowo opisane w dalszej części artykułu, to znaczy do 600 zł zwrotu za transakcje zbliżeniowe telefonem, 60 zł dodatkowego doładowania pre-paid, czy uproszczone warunki przyznawania kredytów.

Ile kosztuje konto Orange

Orange Finanse

Konto osobiste w Orange należy do grupy najtańszych rachunków na rynku, przede wszystkich z powodu braku opłaty za kartę płatniczą, niezależnie od liczby i kwoty transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Prowadzenie konta i przelewy internetowe są bezpłatne. Opłatą, z jaką trzeba się liczyć w codziennym korzystaniu z rachunku jest 5 zł miesięcznie za wypłaty z bankomatów, w przypadku gdy nie dokonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych. Jeśli w miarę aktywnie korzystasz z konta (wspomniane 5 transakcji) za wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów nie poniesiesz żadnych kosztów. Szczegółowe opłaty konta bankowego w Orange:

 • otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł,
 • opłata za wydanie standardowej karty debetowej MasterCard: 0 zł,
 • opłata za wydanie karty debetowej-naklejki MasterCard: 0 zł,
 • miesięczna opłata za kartę debetową: 0 zł (bez żadnych dodatkowych warunków),
 • przelew zewnętrzny przez internet: 0 zł,
 • wypłata z bankomatów w Polsce: 0 zł – jeśli dokonasz przynajmniej pięciu transakcji bezgotówkowych w miesiącu lub jeśli nie dokonasz żadnej wypłaty z bankomatu; 5 zł – jeśli wykonasz mniej, niż 5 transakcji bezgotówkowych (np. przelewy, płatności kartą w sklepie),
 • wypłata z bankomatów za granicą: 10 zł, przelew ekspresowy 5 zł.

Zwrot do 600 zł za płatności zbliżeniowe

Abonenci Orange mają możliwość zarobienia aż 600 złotych zwrotu w ramach promocji „Klienci Orange zyskują więcej w Orange Finanse”. Co trzeba zrobić, aby zdobyć 100 złotych zwrotu w każdym z sześciu promocyjnych miesięcy? Należy płacić za zakupy zbliżeniowo kartą naklejką na telefon bądź telefonem z kartą debetową w formie SIM NFC (zintegrowaną z kartą SIM) – to nowoczesne, niestandardowe formy karty debetowej. Za każdą płatność tego typu otrzymasz 5% zwrotu, maksymalnie 100 zł w miesiącu, przez 6 miesięcy. Dodatkowym warunkiem wypłaty jest wykonanie min. 5 transakcji bezgotówkowych (co dla biorących udział w tej promocji nie powinno być żadnym problemem) oraz opłacenie „przynajmniej jednej faktury, na rzecz Orange Polska, za usługi realizowane pod marką Orange” – to cytat z regulaminu.

Konto bankowe w Orange a Nju mobile

Posiadając telefon z Nju mobile spełniasz jeden z warunków, to znaczy opłacasz fakturę na rzecz Orange Polska (Nju to marka należąca właśnie do tej sieci). Jednak druga część zdania, czyli „realizowane pod marką Orange” wskazuje, że klienci Nju nie będą mogli załapać się na 600 zł premii. Co prawda infolinia Orange Finanse nie udzieliła na ten temat jasnej odpowiedzi, twierdząc, że liczy się faktura, jednak regulamin nie pozostawia wątpliwości – marka Nju mobile to nie to samo co marka Orange.

Czy to się opłaca?

Zwrot oferowany w promocji jest wysoki i warto się o niego postarać. 600 zł to bonus zdecydowanie bliższy górnej granicy tego, na co mogą liczyć klienci w bankowych akcjach promocyjnych. Jednak aby otrzymać go w całości, trzeba co miesiąc wydać aż 2000 złotych w płatnościach zbliżeniowych. Jeśli wydasz mniej, bonus będzie Ci przysługiwał, jednak nie zgarniesz całej puli, a odpowiednio mniej (np. wydatki 1000 zł miesięcznie to 50 zł zwrotu w miesiącu i 300 zł w całej promocji). Można sporo zyskać, ale trzeba też sporo wydać.

60 zł promocyjnego doładowania

Jeśli posiadasz telefon w ofercie pre-paid, możesz zyskać promocyjne doładowania na kwotę 5% wartości transakcji zbliżeniowych telefonem. Maksymalnie w miesiącu otrzymać można 20 złotych bonusu, przez 3 miesiące. Aby zgarnąć całą kwotę doładowania, musisz zapłacić za zakupy o wartości 400 zł w każdym miesiącu. Warunki: 5 transakcji bezgotówkowych kartą,  doładowanie promocyjne otrzymasz po zwykłym doładowaniu wykonanym przez aplikację lub bankowość on-line. Co ważne (i dobre dla klientów), promocję pre-paid można łączyć z premią 600 zł za płatności zbliżeniowe telefonem. Promocyjnymi środkami można doładować dowolny numer pre-paid w Orange.

Co jeszcze można zyskać?

Oprócz opisanych wyżej promocji dla klientów Orange, osoby, które dołączą do Orange Finanse  do 3 listopada 2014 roku mogą załapać się na promocję „Dobry Start z Orange Finanse”, składającej się z trzech elementów:

Zwolnienie z opłaty za wypłatę z bankomatów przez 3 miesiące – po tym czasie będziesz mógł korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo, jeśli wykonasz przynajmniej 5 płatności kartą w miesiącu (lub jeśli nie będziesz w ogóle wypłacać pieniędzy). W przeciwnym wypadku za możliwość wypłacania ze wszystkich bankomatów zapłacisz 5 zł/miesiąc.

1000 zł kredytu odnawialnego w rachunku bez prowizji z oprocentowaniem 0 proc. przez 6 miesięcy. Oprocentowanie po tym czasie wyniesie 12,49 proc.

4 procent na koncie oszczędnościowym przez 6 miesięcy, do kwoty 25 tysięcy zł.

Do skorzystania z tej promocji nie trzeba być abonentem Orange.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Konto osobiste w Orange Finanse z założenia ma być rachunkiem mobilnym, z którego można korzystać w pełni na każdym rodzaju urządzenia: komputerze, tablecie i smartfonie. Zarówno aplikacja mobilna jak i system bankowości internetowej opiera się na rozwiązaniach stosowanych w mBanku. Zrzuty ekranu i opinie z perspektywy użytkownika pojawią się jak tylko nasze konto zostanie otwarte :)

Jak otworzyć Orange konto

Aby stać się posiadaczem konta w Orange Finanse masz kilka możliwości:

 • przez internet, wypełniając wniosek na stronie orangefinanse.com, zawarcie umowy przelewem z innego banku lub za pośrednictwem kuriera,
 • w aplikacji mobilnej, zawarcie umowy takie samo jak w przypadku wniosku on-line,
 • w salonie orange
 • przez telefon, pod numerem (+48 42) 19 300 – zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera.

Czy warto?

Czy opłaca się założyć konto w Orange  Finanse? Jeśli jesteś abonentem tej sieci i posiadasz inny, droższy rachunek, na pewno jest to kwestia godna rozważenia. Dlaczego? Przede wszystkim przez brak opłat za kartę i prowadzenie konta, a dla aktywnych klientów również darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (po wykonaniu min. 5 transakcji w miesiącu). To tani rachunek, a promocje na start mogą zachęcić aktywnych klientów do zgarnięcia bonusowych pieniędzy.

Jeśli nie chcesz korzystać z promocyjnych okazji (5-procentowego zwrotu za zakupy opłacone kartą w telefonie), masz konto bankowe, za które nie ponosisz opłat i nie zamierzasz być klientem Orange, to nie masz szczególnych powodów, by przenosić się do Orange Finanse, bo nie ma w nim rewolucyjnych rozwiązań, które nie byłyby znane z innych banków.

Przed ostateczną decyzją na pewno warto zapoznać się ze stroną orangefinanse.com

Zobacz także:

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 04.10.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.