Jak otworzyć konto w banku SMART

Jak otworzyć SMART Konto

SMART Konto i SMART Procent to dwa rachunki oferowane przez mobilny bank SMART, będący częścią FM Banku. Zaletą konta osobistego jest bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie i za kartę, prostota rozwiązań, a także nacisk na mobilne kanały dostępu. Jak założyć SMART konto? Zobacz instrukcję.

Wniosek o otwarcie konta możesz złożyć na stronie banku, a także poprzez aplikację mobilną. Krok po kroku przedstawiamy tę pierwszą możliwość.

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie SMART Konta

Jak otworzyć darmowe SMART konto

Po przejściu na stronę banku i zapoznaniu się z opisem konta, kliknięcie przycisku „Dołącz do nas” przeniesie Cię do wniosku o otwarcie rachunku.

Krok 1 - Twoje dane kontaktowe

Jak otworzyć darmowe SMART konto – krok 1

W pierwszym kroku wniosku o otwarcie SMART Konta musisz wypełnić pola formularza, w których jesteś proszony o podanie swoich imion (lub imienia, gdy masz tylko jedno), nazwiska, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, a także zaakceptować zgodę formalną.

Krok 2 - Dane osobowe

Jak otworzyć darmowe SMART konto – krok 2

Następnie zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu) i jego daty ważności, a także o wpisanie nazwiska rodowego matki. Poniżej pola z danymi adresowymi – jeśli miejsce zamieszkania jest inne, niż miejsce zameldowania, masz możliwość wpisania obu.

Krok 3 - Forma zawarcia umowy

Jak otworzyć darmowe SMART konto – krok 3

Krok trzeci to wybór sposobu, w jaki podpiszesz umowę z bankiem. Masz dwie możliwości:

kurierem – kurier dostarczy dokumenty pod wskazany przez Ciebie adres. To opcja najlepsza dla osób, które otwierają swoje pierwsze konto;

elektronicznie – jeśli masz już konto w innym banku, możesz skorzystać z opcji potwierdzenia swojej tożsamości poprzez tzw. umowę elektroniczną. O co chodzi? Po wypełnieniu wniosku o otwarcie konta, ze swojego wcześniej posiadanego konta wykonasz przelew aktywacyjny na kwotę 1 grosza, dzięki czemu potwierdzisz swoje dane, a konto zostanie założone. Jeśli wybierzesz tę opcję, musisz podać numer rachunku, z którego wykonasz przelew.

W tym samym ekranie musisz określić, czy wnioskujesz również o wydanie karty płatniczej i o darmowe konto oszczędnościowe SMART Procent.

Krok 4 - Zgody formalne

Jak otworzyć darmowe SMART konto – krok 4

Konieczne jest również zapoznanie się z treścią zgód formalnych. Część z nich musisz zaakceptować, aby móc zawrzeć umowę z bankiem. Pamiętaj jednak, że nie musisz zgadzać się na wykorzystywanie Twoich danych w celach marketingowych.

Krok 5 - Podsumowanie

Jak otworzyć darmowe SMART konto – krok 5

W ostatnim kroku musisz sprawdzić poprawność wprowadzonych wcześniej danych. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij "Wyślij", co zakończy proces.

Elektroniczne zawarcie umowy

Jak otworzyć darmowe SMART konto – krok 6

Jeśli wybrałeś elektroniczną formę podpisania umowy (przez przelew bankowy), zobaczysz ekran z instrukcją. Musisz wykonać przelew inicjacyjny na wskazany rachunek, w tytule wpisując "Zawieram umowę rachunku z Bankiem SMART". Twoje dane w przelewie muszą pokrywać się z tym, co wpisałeś do formularza na stronie Banku SMART.

Cały proces jest naprawdę prosty, a jego przejście nie zajmie więcej, niż kilka minut. Link do strony, na której złożysz wniosek, znajdziesz poniżej.

To wszystko. Wniosek o otwarcie konta złożysz na stronie banksmart.pl »

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
ostatnia modyfikacja: 12.06.2014 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.