Konto Direct, darmowe konto w ING Banku Śląskim

Wszystko o darmowym koncie internetowym: Konto Direct ING Bank Śląski. Poznaj opłaty, zobacz korzyści i funkcjonalności wyróżniające ten rachunek. Sprawdź, czy będzie to dobre konto dla Ciebie!

ING Bank Śląski, Konto Direct
Grafika promująca Konto Direct, fot: ingbank.pl

Kto może otworzyć konto?

Każdy, po ukończeniu 18 roku życia może otworzyć konto samodzielnie, przez internet (na stronie banku) lub w placówce. Młodzież w wieku od 13 do 18 lat może otworzyć Konto Direct jedynie w oddziale, w obecności opiekuna.

Czy muszę mieć regularne wpływy na rachunek?

Nie, żeby korzystać z Konta Direct nie musisz mieć (ani deklarować) stałych przychodów.

Ile kosztuje Konto Direct – najważniejsze opłaty

 • Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł,
 • opłata za wydanie karty debetowej (Visa payWave): 0 zł,
 • miesięczna opłata za kartę: 7 zł lub 0 zł – jeśli wydasz kartą przynajmniej 300 zł w miesiącu,
 • w przypadku osób do 26. roku życia kwota zwalniająca z opłaty za kartę wynosi 200 zł do 28 marca 2017 r. Później: 300 zł miesięcznie,
 • zastrzeżenie karty: 0 zł,
 • przelew do innego banku wykonany przez internet: 0 zł,
 • przelew do innego banku wykonany w oddziale banku: 9 zł,
 • wypłata z bankomatów w Polsce: 0 zł bankomaty ING oraz Planet Cash, wypłata z innego bankomatu: 2,5 zł (pierwsza wypłata w miesiącu za darmo),
 • wypłata z bankomatu za granicą: 6% kwoty (+ 3% za przewalutowanie transakcji),
 • wpłata gotówki za pomocą wpłatomatu ING: 0 zł,
 • wpłata lub wypłata gotówki w kasie banku: 9 zł.

Wszystkie informacje o opłatach znajdziesz na stronach ING Banku, w pliku PDF z tabelą opłat i prowizji.

Aktualne promocje

 • 100 zł za otwarcie konta w ING.
 • Oferta dla osób w wieku 18-26 lat: Moja Karta ING za darmo oraz K@rta wirtualna ING VISA – również za darmo, dłuższy okres z niższą kwotą zwalniającą z opłaty za kartę (do 28 marca 2016 r.)
 • Oferta dla osób w wieku 13-18 lat: 0 zł za użytkowanie karty do konta (niezależnie od wydawanej miesięcznie kwoty przy użyciu karty).

100 zł za otwarcie konta i płatności kartą

100 zł bonusu za Konto Direct ING
ING często oferuje promocję, w ramach której można uzyskać 100 zł bonusu za założenie konta

Na co trzeba uważać?

 • Co miesiąc trzeba wydać kartą przynajmniej 300 zł, aby zostać zwolnionym z opłaty (7 zł). Transakcje muszą zostać rozliczone do 28. dnia miesiąca – dlatego nie odkładaj wszystkich zakupów na koniec miesiąca
 • Zarówno wpłata jak i wypłata gotówki w placówce banku kosztuje 9 zł od jednej operacji. Dlatego trzeba oswoić się z bankomatami i wpłatomatami, z których korzystanie jest bezpłatne.

Jak wygląda bankowość internetowa?

Otwierając Konto Direct otrzymasz internetowy dostęp do rachunku, za pośrednictwem bankowości internetowej ING BankOnLine. To pozbawiony "gadżetów", prosty system. Na poniższych zrzutach ekranu możesz sprawdzić, czy przypadnie Ci do gustu.

ING BankOnLine
Bankowość on-line, ekran główny (kliknij, aby powiększyć)
Bankowość internetowa ING - przelew online
Formularz przelewu (kliknij, aby powiększyć)

Aplikacja mobilna

Dużą zaletą banku ING jest bardzo dobrze zrobiona aplikacja mobilna na smartfony – ING Bank Mobile (jest też wersja na tablety ING Bank HD). Prosta, przejrzysta i całkiem wygodna w obsłudze.

Aplikacja mobilna ING
Aplikacja ING Bank Mobile (kliknij, aby powiększyć)
Aplikacja mobilna ING
Przelew w aplikacji ING Bank Mobile (kliknij, aby powiększyć)

Czytaj dalej:

Wasze pytania – wszystko na temat Konta Direct w ING

Jak otworzyć Konto Direct?

Masz dwa sposoby na otwarcie Konta Direct: możesz wypełnić wniosek o otwarcie konta przez internet, na stronach ING Banku lub udać się do oddziału. O tym, jak założyć konto przez internet przeczytasz w artykule: Jak otworzyć konto w ING Banku? Przewodnik krok po kroku.

Co jest potrzebne żeby otworzyć Konto Direct?

Do otwarcia rachunku przez internet potrzebujesz dowodu osobistego (nr dowodu, PESEL), numeru telefonu komórkowego i adresu e-mail. Jeśli chcesz zawrzeć umowę elektronicznie, będziesz potrzebować innego konta, z którego wykonasz przelew potwierdzający Twoją tożsamość (więcej o zawarciu umowy przelewem w ING).

Jak uniknąć opłaty za kartę?

Karta ING
Karta do Konta Direct, fot: ingbank.pl

Żeby nie płacić 7 zł za korzystanie z karty płatniczej, musisz wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę przynajmniej 300 zł (osoby do 26 lat: 200 zł do 28 marca 2017 r., dopiero późnej 300 zł). Oznacza to, że aby zostać zwolnionym z tej opłaty, można na przykład zapłacić kilka razy w miesiącu za średniej wielkości zakupy. Trzeba przy tym pamiętać, żeby transakcje kartą na wspomnianą kwotę zostały rozliczone od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca – nie odkładaj "wydatków" na ostatni dzień, bo jest ryzyko, że płatności nie zostaną zaksięgowane na czas. Wypłaty z bankomatu nie wliczają się do limitu kwoty, podobnie jak transakcje anulowane (na przykład w sytuacji, gdy zwrócisz zakupiony towar w sklepie).

Jakie są haczyki – na co trzeba uważać?

Trudno mówić o haczykach, bo tabela opłat w przypadku ING jest czytelna. Na pewno warto mieć na uwadze konieczność wydania 300 zł miesięcznie kartą. Do końca marca 2015 r. kwota ta wynosiła 200 zł, jednak przez niskie stopy procentowe i obniżkę opłat interchange (prowizje pobierane przez banki od transakcji kartą), wprowadzoną przez ustawę, banki zaczęły podwyższać opłaty i prowizje, aby zrekompensować sobie utracone wpływy. Zmiany w taryfie opłat i prowizji wprowadzane są w ING bardzo rzadko (w porównaniu do konkurencji).

Osoby przyzwyczajone do odwiedzania placówek bankowych muszą też pamiętać, że zarówno wpłata jak i wypłata gotówki ze swojego konta w oddziale kosztuje aż 9 złotych. Dużo lepiej jest więc korzystać z wpłatomatów i bankomatów (są darmowe), a oddziały odwiedzać tylko wtedy, gdy naprawdę zajdzie taka konieczność.

Czy wypłata z bankomatu jest transakcją bezgotówkową i liczy się do zwolnienia z opłaty za kartę?

Nie, wypłata pieniędzy z bankomatu to transakcja gotówkowa i nie wlicza się do operacji, które zwolnią Cię z opłaty za kartę.

Z jakich bankomatów mogę wypłacać bez opłat?

Obecnie do dyspozycji posiadaczy kont Direct dostępne są darmowe wypłaty w bankomatach Planet Cash oraz ING Banku. Za wypłatę w innym bankomacie w Polsce pobierana jest opłata w wysokości 2,5 zł (za wyjątkiem jednej wypłaty w miesiącu, która jest darmowa). Za wypłatę z bankomatu za granicą pobierana jest opłata w wysokości 6% wypłacanej kwoty – nie jest to więc szczególnie opłacalny interes!

Karta do Konta Direct nie działa mi za granicą – co zrobić?

ING Bank ustawia domyślnie limit transakcji zagranicznych na 0 zł dziennie – dlatego jeśli jesteś za granicą i nie możesz korzystać z karty, to znaczy transakcje w sklepach "nie przechodzą" i nie możesz wypłacać pieniędzy z bankomatu, postępuj według poniższej instrukcji (zobacz też poniższą grafikę).

 1. Zaloguj się do konta (na komputerze, w aplikacji mobilnej nie można zmieniać limitów dla kart),
 2. Kliknij w zakładkę „Karty” w górnej części ekranu,
 3. Z bocznego menu wybierz „Limity transakcyjne”, następnie zobaczysz „Aktualne dzienne limity dla karty” – kliknij przycisk „Zmień”,
 4. W polach „Limit dla transakcji bezgotówkowych wykonywanych za granicą” oraz „Limit dla wypłat gotówkowych, w tym dla wypłat za granicą” ustaw odpowiadające Ci kwoty (z zakresu od 500 do 5000 zł),
 5. Zaznacz pole z oświadczeniem, kliknij „Dalej”, następnie wprowadź kod z SMS-a. Nowe limity zostaną ustawione.
Limity transakcyjne w ING Banku
Jak zmienić limity karty w ING? Kliknij, aby powiększyć

Jak mogę wpłacić pieniądze na konto?

Jeśli dysponujesz gotówką, możesz wpłacić ją na swoje konto we wpłatomacie (za darmo) lub w oddziale banku (9 zł za wpłatę). Jeśli chcesz wpłacić pieniądze z innego konta, możesz po prostu przelać je na swój nowy rachunek.

Gdzie znajdują się oddziały ING Banku?

Placówki banku, wpłatomaty oraz bankomaty możesz znaleźć używając wyszukiwarki placówek, dostępnej na stronie banku.

Jakie są dodatkowe korzyści z posiadania Konta Direct?

 • Smart Saver – czyli narzędzie do automatycznego oszczędzania podczas zakupów i dokonywania transakcji przez internet: gdy płacisz kartą lub robisz przelew, niewielka, określona przez Ciebie kwota trafia na rachunek oszczędnościowy Smart Saver.
 • Dream Saver – program regularnych oszczędności na wybrany przez Ciebie cel. Po wskazaniu czasu i kwoty, którą chcesz zebrać, bank automatycznie wyliczy Twój plan. Za regularne oszczędzanie bonus – podwyższone oprocentowanie środków.
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem znajdującym się w czołówce stawki rynkowej (w ramach promocji "Bonus na start" oprocentowanie podwyższone do 2,5%),
 • Finansometr – narzędzie do analizowania wydatków i zarządzania budżetem osobistym; automatycznie przypisuje transakcje do kategorii (np. rachunki, rozrywka) i przedstawia je na czytelnych wykresach i diagramach.
 • Zniżka na ubezpieczenia komunikacyjne w Liberty Direct 10% na OC, AC, NNW,
 • Program lojalnościowy Bankujesz-Zyskujesz,
 • Aplikacja mobilna na smartfony (ING Bank Mobile) i na tablety (ING Bank HD).
 • BLIK – aplikacja umożliwiająca wypłaty z bankomatów i płatności w sklepach przy użyciu telefonu.

Czy trzeba zawsze mieć na koncie środki i regularne wpływy?

Nie, posiadanie Konta Direct nie wymaga regularnych wpływów na konto. Nie musisz też utrzymywać minimalnego salda na rachunku.

Jakie oprocentowanie ma Konto Direct?

Środki zgromadzone na Konto Direct nie są oprocentowane. Jeśli posiadasz większą ilość gotówki, możesz zdeponować ją na koncie oszczędnościowym, które zapewni Ci przynajmniej ochronę kapitału przed inflacją. Otworzysz je za pośrednictwem tego samego wniosku o otwarcie konta (na liście Wybierz rodzaj konta wystarczy wskazać: Otwarte Konto Oszczędnościowe).

Jakie karty są wydawane do Konta Direct?

Otwierając Konto Direct otrzymasz kartę Visa PayWave. To zbliżeniowa karta debetowa, która umożliwia płatności przez internet.

Konto Direct – opinie:

Największa zaleta Konta Direct? Przejrzystość opłat i uczciwe podejście do klienta. Tuż po otwarciu rachunku konsultant dzwoni, aby zapytać, czy wiesz, jak uniknąć opłaty za kartę i czy wszystko jest zrozumiałe. Nie ma gwiazdek, nie ma małego druku – kawa na ławę: wiesz ile i za co płacisz.

Krzysztof, redakcja KontoStudenta.pl

Konto Direct jest dla mnie najwygodniejszym internetowym kontem osobistym. Jego największą zaletą są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za darmo. Miałam wcześniej trzy inne konta, ale z tego jestem najbardziej zadowolona.

Karolina, 29 lat

Ja skusiłem się na Konto Direct dzięki karcie z wybranym przeze mnie zdjęciem. Nie żałuję, bo przynajmniej wypłacam skąd chcę i faktycznie nie płacę za konto zupełnie nic, bo staram się kilka razy w miesiącu zapłacić za zakupy w markecie kartą płatniczą. To był dobry wybór.

Jan, Białystok, 20 lat

Więcej informacji i wniosek o otwarcie konta znajdziesz na stronie banku ING.

Zobacz także:

Powrót do:
« Strony głównej
« kategorii Student i bank

redakcja serwisu kontostudenta.pl
.ostatnia modyfikacja: 17.08.2016 r. Wykorzystywanie bez zgody redakcji zabronione
Uwagi? Komentarze? Napisz do nas: polityka prywatności  |  regulamin serwisu  |  blog  |  kontakt

© Kontostudenta.pl 2011-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone.